7 dni
Lokalnie dzielimy skórę na niedźwiedziu... Środowiska sportowe i polityczne Częstochowy snują już dalekosiężne plany, ile zarobimy na przeprowadzanych w naszym mieście Mistrzostwach Świata w siatkówce w 2014 roku. Częstochowskie apetyty to jedno, a decyzje Polskiego Związku Piłki Siatkowej – to drugie.
7 dni
Każda ingerencja człowieka w środowisko naturalne za sprawą inwestycji narusza je, choć nie każda czyni to w równym stopniu. Wciąż narasta konflikt koniecznych dla rozwoju cywilizacyjnego działań z kwestią ochrony przyrody dla przyszłych pokoleń.
7 dni
Kłobuck
Sporo anegdot i plotek krąży po powiecie kłobuckim o tym, kto startuje w najbliższych wyborach samorządowych. Komitety Wyborcze prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie uwagi elektoratu.
7 dni
Kłobuck
O swoich tajemnicach i przemyśleniach na temat oponentów politycznych mówi Jacek Krakowian.
7 dni
Związek Gmin Jurajskich otrzymał certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Szlaku Orlich Gniazd jako jednego z najlepszych produktów turystycznych 2010 roku. Teraz zawalczy o darmową kampanię reklamową o wartości 50 tysięcy złotych.
7 dni
Zespół oJ taM to dwoje muzyków tworzących muzykę żeglarską, czyli jak sami mówią, to, co kochają. Justyna Rodasik z Nierady (skrzypce, śpiew) i Marek Mazurski (gitara, śpiew) z Blachowni łącząc brzmienia skrzypiec i gitary, a także dwóch niepospolitych głosów wykonują głównie własne kompozycje należące do grupy współczesnej piosenki żeglarskiej, które przyniosły już im uznanie nie tylko w Polsce. W ostatnim czasie zdobyli II miejsce na Ostrowieckich Spotkaniach Szantowych, choć jury zastanawiało się nad pierwszą nagrodą. Grają wiele koncertów w ciągu roku, nie tylko w okresie wakacji. W październiku wystąpią w łódzkim Zapiecku oraz na Warszawskich Inspiracjach Szantowych. Częstochowianie mogą posłuchać ich muzyki na żywo w Galerii Teatr From Poland 20 listopada.
7 dni
Na wtorkowej sesji Rady Powiatu kłobuckiego wybrano nowe władze. Starostą został młody wiekiem Maciej Biernacki – dotychczas pełniący funkcję sekretarza.
7 dni
Pomoże Ci w tym, Bioenergoterapeutka Aleksandra Malińska.
Pani Aleksandra od kilku lat pomaga pacjentom z całej Polski. Jest ona profesjonalną bioenergoterapeutką klasy międzynarodowej. Pracuje metodą wibracyjną, polegającą na oczyszczaniu organizmu z negatywnych energii.
7 dni
Najczęściej występujące wirusy WZW (od HAV i HEV) to niejedyne potencjalne zagrożenie dla naszego zdrowia. Ponieważ celem podstawowym wirusów, o których dziś mowa nie jest wątroba, a inne organy, nazywane są one niehepatotropowymi. Są niemniej groźne, tym bardziej, że nie wiąże się ich bezpośrednio z wirusowym zapaleniem wątroby.
7 dni
Już wkrótce petenci z powiatu myszkowskiego będą mieli nieco łatwiejsze życie ze swoimi urzędami. Tworzony przez starostwo i gminy a współfinansowany ze środków unijnych projekt „e-Myszkovia” ma na celu rozwój elektronicznych usług publicznych oraz stworzenie nowoczesnych samorządów.
![]() |