7 dni
Sprawdź, co w Nowym Roku szykują dla ciebie gwiazdy!
7 dni
W 2023 roku dostawcą energii elektrycznej dla miejskich podmiotów będzie sprzedawca rezerwowy. W trzecim przetargu również nie wpłynęła żadna oferta.
7 dni
Zasady dotyczące wędkowania zatwierdzono uchwałą nr 28/2022, na posiedzeniu ZO PZW w Częstochowie w dniu 04.października 2022 roku.
7 dni
Z wizytą u Betonowskich i Marglowskich.
CEMEX Polska nieprzerwanie pracuje nad zwiększaniem zaangażowania w ochronę przyrody. Szczególną uwagę firma poświęca inicjatywom realizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie swoich zakładów. Jednym z głównych projektów CEMEX dotyczących ochrony bioróżnorodności jest program „Pustułki – sokoły CEMEX-u” realizowany w cementowniach w Chełmie i Rudnikach koło Częstochowy.
7 dni
„Chciałbym się podzielić z Czytelnikami 7 dni, bulwersującym nas mieszkańców dzielnicy Północ, tematem. Kilka dni temu jedna ze spółdzielni mieszkaniowych na terenie naszej dzielnicy dostarczyła mieszkańcom uchwałę. Sprawa dotyczy rozdziału ceny za podgrzanie wody. Oczywiście od razu jak dostałem tę korespondencję, poszedłem do spółdzielni. Przysłano do mnie jakiegoś kierownika, który owszem przyznał mi rację, ale... Powiedział, że jako człowieka mnie rozumie tylko, że nie może mi pomóc, bo rada nadzorcza spółdzielni jest „święta”.
7 dni
W ubiegłym roku na świat przyszło 1.540 nowych częstochowian, jednocześnie pożegnaliśmy 3.183 mieszkańców i mieszkanek naszego miasta. Proporcje są zatrważające dla demografii miasta, bo ubywa nas coraz szybciej. Mniej chętnie niż w latach ubiegłych zawieraliśmy małżeństwa – w roku 2022 było ich zaledwie 785.
7 dni
Zarząd Okręgu PZW w Częstochowie postanowił podziękować SPP Policji w Częstochowie za współpracę w ochronie wód, jaką od wielu lat otrzymuje od funkcjonariuszy policji z tego oddziału.
7 dni
Aga i Rocket
7 dni
- Chciałam pojechać z niepełnosprawnym bratem do Kamyka koło Kłobucka. Dowiedziałam się, że około południa odjeżdża PKS z dworca przy alei Wolności. Bilet chciałam kupić dzień wcześniej, by potem myśleć tylko o tym, jak pomóc bratu wsiąść do autobusu. Poszłam na dworzec, a tam... nie ma kasy PKS-u! – opowiada pani Ania, niedoszła pasażerka.
I rzeczywiście kartka przywieszona w oknie małej budy stojącej przy placu postojowym zwanym Węgloblokiem informuje, że bilety można kupić... na zajezdni PKS-u przy Krasińskiego 14/24 [okolice dzielnicy Trzech Wieszczów]. Pani Ania postanowiła więc nabyć bilety przez internet, ale i tam czekała na nią niemiła niespodzianka: „Przepraszamy. Sprzedaż biletów na ten kurs nie jest prowadzona.”
7 dni
Nastroje kierowców poruszających się po Częstochowie, szczególnie w godzinach szczytów – od wielu miesięcy nie są pochlebne dla władz miasta. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk (SLD) – zdaniem wielu – ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za utrudnienia na częstochowskich drogach. Przejazd przez ulice Warszawską, Śląską czy Kilińskiego około godziny 15 wiąże się z odstaniem kilkudziesięciu minut w korku. Podobnie jest zresztą w całym mieście. Kierowcy, szukając alternatywy do całkowicie zamkniętej z powodu remontu DK1, z konieczności przejeżdżają przez centrum miasta. W najgorszej sytuacji są zmotoryzowani mieszkańcy Zawodzia, Rakowa, Ostatniego Grosza, Bugaja, których prace budowlane na trasie odcinają od pozostałej części miasta. Wielokilometrowe objazdy to nie tylko strata czasu, ale i pieniędzy za paliwo, nie wspominając o zanieczyszczeniu środowiska. To może lepiej pieszo? Tak, jeśli ktoś lubi sporty ekstremalne...
![]() |