7 dni
Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie na wniosek Okręgu Częstochowa uhonorował Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. w Częstochowie medalem „Zasłużony dla Polskiego Związku Wędkarskiego”.
7 dni
W naszym cyklu opisującym codzienne problemy częstochowian przyjrzeliśmy się już problematyce przewożenia zwierząt w tramwajach i autobusach. Chociaż mieszkańcy niejednokrotnie skarżyli się naszej redakcji na zwierzaki źle zachowujące się na ulicach, okazało się, że przewożenie czworonogów transportem publicznym nie stwarza wielu kłopotów. Duże psy zazwyczaj mają smycze i kagańce, małe pieski są brane na ręce i pilnowane przez właścicieli. Tym razem, na prośbę Czytelników postaramy się rozwiać wątpliwości związane z przewożeniem nietypowych bagaży.
7 dni
Minęła 100 dni od wyborów samorządowych. Częstochowianie zdecydowali o tym, kto jest radnym i który spośród 7 kandydatów został prezydentem miasta Częstochowy. Krzysztof Matyjaszczyk pozostał na drugą kadencję, a nas interesują losy jego konkurentów. Skoro emocje opadły, poprosiliśmy „przegranych” kandydatów na prezydenta o chłodną ocenę ich kampanii.
7 dni
W poprzednich numerach 7 dni publikowaliśmy raporty Najwyższej Izby Kontroli z audytu Urzędu Miasta Częstochowy i spółki miejskiej Hala Sportowa Częstochowa w temacie: „Utrzymanie i wykorzystanie hal widowiskowo-sportowych”. W przypadku Częstochowy pod lupę poszli: właściciel hali – Miasto Częstochowy oraz podmioty zarządzające halą. NIK ocenił negatywnie działania prezydenta Matyjaszczyka, odpowiedzialnego za funkcjonowanie hali. Kontrolerzy mieli także liczne zastrzeżenia do pracy spółki HSC. Tym razem prezentujemy raport NIK-u z kontroli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie.
7 dni
Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki doceniła częstochowskiego wspinacza.
7 dni
Wywiad z Januszem Sperką, przewodniczącym Ligii Narodowej w Częstochowie.
- Częstochowska Liga Narodowa zwraca się z apelem... do kogo i o co?
- Wzywamy główną siłę opozycyjną, czyli częstochowski PiS, a zwłaszcza jej przewodniczącego posła Szymona Giżyńskiego do przyłączenia się w organizowaniu referendum przeciwko obecnej władzy w Częstochowie.
7 dni
Spadek… miła rzecz, zwłaszcza od tajemniczego wujka z Ameryki, ale tego typu sytuacje można włożyć między bajki. Rzeczywistość jest zdecydowanie bardziej przykra i brutalna.
Owszem, nader często dziedziczymy, ale po osobach nam bliskich, których stratę opłakujemy miesiącami. Ten czas ma jednak ogromne znaczenie dla podejmowania działań prawnych. Gdy więc opadną emocje po śmierci ukochanej osoby, nierzadko jest już za późno na zmianę decyzji o spadku.
7 dni
Czy ceny za wywóz śmieci w mieście Częstochowa są zawyżone, jeśli tak to dlaczego?
Najważniejsze dla miasta sprawy wcześniej czy później trafiają pod dyskusję lokalnych polityków i miejskich radnych. Ci ostatni głosując, decydują o realizowaniu nowych projektów, wprowadzaniu zmian i kształtowaniu częstochowskiej rzeczywistości.
Od tego roku „7 dni” przyjrzy się pracy radnych i lokalnych polityków w nieco inny sposób. Zaprosiliśmy rodzime ugrupowania polityczne do prezentowania swoich argumentów. Dlaczego radni poszczególnych ugrupowań zagłosowali w taki, a nie inny sposób, co myślą nasi przedstawiciele władzy o sprawach budzących kontrowersje wśród mieszkańców? Chcemy poznać opinie polityków, co zapewne pozwoli nam lepiej zrozumieć sens podejmowanych przez nich decyzji.
W każdym numerze „7 dni” przedstawiciele lokalnych ugrupowań politycznych będą prezentowali opinie swoich partii.Niechaj wygra siła argumentów!
Czekamy także na propozycje pytań/spraw ze strony Czytelników.
7 dni
Ten odcinek „Miasta przyjaznego” poświęcamy ochroniarzom. W kilku listach do naszej redakcji pojawiły się skargi, że ochroniarze nie interweniowali w przypadku rozrób mających miejsce „tuz pod ich nosem” i pytania o to, czy tam, gdzie są ochroniarze, jest od razu bezpieczniej. Odpowiedź wcale nie jest oczywista...
7 dni
Po wstąpieniu do Unii Europejskiej nasz kraj dokonał ogromnego postępu w zakresie poprawy stanu środowiska naturalnego. Szczególnie jest to widoczne w dziedzinie ochrony wód, co było możliwe dzięki przeznaczeniu ogromnych nakładów finansowych na budowę oczyszczalni ścieków oraz systemów kanalizacyjnych, jak również modernizację zakładów przemysłowych, celem zminimalizowania ich niekorzystnego wpływu na środowisko.
![]() |