7 dni
Wszechobecna reklama zachęca nas do kupowania coraz to bardziej wymyślnych przedmiotów codziennego użytku. Dopiero po wydaniu często niemałej kwoty, okazuje się czy urządzenie warte jest swojej ceny i czy rzeczywiście się sprawdza. Dwa razy w miesiącu przetestujemy wybrane gadżety i przedstawimy ich słabe i mocne strony. Zanim wydasz krocie na być może nieużyteczną rzecz, sprawdź u nas opinię o niej.
Oceniamy, testujemy, opisujemy
7 dni
Bycie „eko” jest nie tylko modne, ale i przynosi wymierne profity dla zdrowia naszego, naszej planety i w końcu naszego domowego budżetu. Jeśli chcemy być lepsi dla siebie samych, najpierw powinniśmy być lepsi dla natury, która coraz bardziej potrzebuje pomocy człowieka. Decyzję o wprowadzeniu proekologicznych zachowań do życia codziennego, powinna ułatwić nam świadomość realnych korzyści, które z tego wynikają.
7 dni
(10. sierpnia 2017)
Zaczynamy nowy cykl rozrywkowo-sentymentalny. Oczywiście nie chodzi nam o pochwałę czasów minionych. Lata w PRL-u zapamiętamy jako czas niedostatków i biedy, ale też beztroskiej zabawy, wycieczek i żywego kontaktu z drugim człowiekiem. Chcąc nie chcąc, tamte czasy ukształtowały dzisiejszych 40-to i więcej -latków.
Starszym Czytelnikom chcemy odświeżyć pamięć, a młodemu pokoleniu uzmysłowić, że nie zawsze były komputery, smartfony, internet i pełne półki w sklepach.
7 dni
Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Częstochowy, który od wielu miesięcy cierpiał z powodu nawracającego bólu ucha. Ze skierowaniem od lekarza rodzinnego udał się do przychodni [otoryno]laryngologicznej, gdzie założono mu kartę pacjenta poradni. Po dwóch tygodniach stosowania przepisanych leków, mężczyzna zgłosił się ponownie do laryngologa z prośbą o zmianę specyfików na skuteczniejsze. Nowe leki okazały się gorsze - pacjent był wyraźnie osłabiony, wręcz spał na „stojąco”, a przede wszystkim nie mógł pracować. Po dwóch dniach mężczyzna postanowił zgłosić się do tego samego lekarza na dodatkową konsultację. W rejestracji poinformowano go, że do lekarza może przyjść za dwa, trzy tygodnie, gdyż mniej więcej taka jest częstotliwość rejestracji jednego pacjenta.
7 dni
Członkowie Fanpage „Dzielnica Stradom w Częstochowie” wystosowali do prezydenta miasta Krzysztofa Matyjaszczyka (SLD) oraz do radnych: Zdzisława Wolskiego (SLD), Jerzego Nowakowskiego (PiS) i Jacka Krawczyka (PO) list, w którym wnioskują o nadanie nazwy powstającej ulicy (przedłużenie alei Bohaterów Monte Cassino) – ulicą Stradomską.
„Ufamy, że to działanie, które ma na celu dobro wspólne i jest inicjowane oddolnie bez udziału struktur państwowych ani samorządowych, lecz w ramach obowiązującego prawa, spotka się z aprobatą Prezydenta i Radnych Miasta Częstochowy.” - czytamy w piśmie.
7 dni
Co czwarty Polak (26%) deklaruje korzystanie z pomocy finansowej państwa, a 40% badanych jest zdania, że trzeba wykorzystywać system opieki społecznej i pomoc państwa jak tylko się da.
7 dni
(10. sierpnia 2017)
Z nami poradzisz sobie ze wszystkim.
7 dni
(10. sierpnia 2017)
„Piękno jest obecne, trzeba tylko chcieć je widzieć lub przynajmniej rozmyślnie nie zamykać oczu.”
Theodor Fontane
7 dni
WFOŚiGW w Katowiach
Dla miasta Częstochowy jedną z ważniejszych instytucji jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Ze względu na – między innymi - potrzebę współpracy, Miasto Częstochowa realizuje Program Ochrony Środowiska, który odzwierciedla zasady ogólne, leżące u podstaw polityki ochrony środowiska w Unii Europejskiej, a także polityki ekologicznej naszego państwa.
7 dni
Lasy wytwarzają około 26,6 mld ton tlenu. To ponad połowa rocznego zapotrzebowania wszystkich ludzi i zwierząt na Ziemi. Lasy to nasz wielki sojusznik w walce o czyste powietrze. Niestety, jest to jednocześnie sojusznik niedoceniany, ponieważ oprócz naturalnych przyczyn zmniejszania się terenów zielonych (np. klęski żywiołowe, szkodniki), to ludzie są dla nich największym zagrożeniem.
![]() |