7 dni
W Częstochowie kilka dni temu odbył się Grodzki Zjazd Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zjazd miał charakter sprawozdawczo-wyborczy, podczas którego podsumowano działalność PSL w Częstochowie w latach 2012-2016 oraz wybrano nowe władze organizacji miejskiej.
7 dni
Nie można zaprzeczyć, że e-papierosy cieszą się coraz większą popularnością. Stąd też rynek związany z paleniem elektronicznym, stale się powiększa. Waper ma do wyboru coraz to nowsze urządzenia wydalające chmurkę oraz płyny zwane liquidami. I tu niestety pojawia się niebezpieczeństwo w postaci tanich, nisko jakościowo podróbek.
Jak wobec tego odróżnić e-papierosa, jego osprzęt i liquidy markowych producentów od tanich podróbek chińskich?
7 dni
Zwycięski komentarz z poprzedniego tygodnia napisał Czytelnik "teng".
Zasady zabawy: Wedle gustu pokoloruj obrazek. Wymyśl tytuł i w chmurce dopisz komentarz.
7 dni
Rozdział państwa od Kościoła, który w teorii wypływa z konkordatu i kilku innych przepisów – można by przyjąć, że w zasadzie jest tematem zamkniętym. Zupełnie inaczej sprawy się mają w relacjach samorząd – Kościół. Przykładem jest szorstka przyjaźń archidiecezji poznańskiej z tamtejszymi władzami miasta. W Częstochowie, Duchowej Stolicy Polski nigdy relacje pomiędzy samorządem (niezależnie od opcji politycznych) a lokalnym klerem nie były złe. Najnowsza historia miasta pokazuje jednak, że nie wszyscy mieszkańcy akceptują liberalną politykę władz wobec Kościoła. Boleśnie przekonał się o tym były prezydent miasta Tadeusz Wrona, którego częstochowianie odwołali w referendum w 2009 roku. Jednym z koronnych argumentów przeciwników Wrony, zwłaszcza z lewej strony sceny politycznej, była uległość samorządu względem Kościoła. Na bazie tych haseł i wytworzonego nurtu, nowym prezydentem miasta został Krzysztof Matyjaszczyk (SLD).
7 dni
Częstochowa – miastem przedsiębiorczych kobiet! Ten, kto w to wątpi, ten jeszcze nie wie, gdzie mieszka.
7 dni
W skali od 1 do 10, czy pływające po domu fekalia to jest problem? Nie jest – twierdzą urzędnicy prawie dosłownie w pismach (bo nie w naszych domach – dopowiadają zapewne ukradkiem). Starsze małżeństwo z ulicy Palmowej w Częstochowie, co kilka tygodni wybiera z własnej piwnicy odchody ponad 500 mieszkańców osiedla Jura, które dostają się do ich domu przez niedrożny kanał sanitarny. Ponieważ osoby odpowiedzialne za życiowy dramat staruszków, prócz piastowania wysokich stanowisk urzędniczych, są w większości politykami, z ustami pełnymi frazesów przed wyborami, redakcja Tygodnika „7 dni” zaprasza Krzysztofa Matyjaszczyka – prezydenta Częstochowy, Andrzeja Babczyńskiego – prezesa częstochowskich wodociągów, Zenona Jakubczaka – prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Jura” oraz Mirosława Matyszczaka – prezesa Regionalnego Funduszu Gospodarczego, do wspólnego sprzątania gówien z domu przy Palmowej, by zadość uczynić deklarowanym obietnicom: „działam dla dobra mieszkańców”.
7 dni
Wedle gustu pokoloruj obrazek. Wymyśl tytuł i w chmurce dopisz komentarz. Jeśli chcesz wyślij do nas. Najlepszy rysunek opublikujemy.
7 dni
Wszystkim solenizantom najlepsze życzenia od "7 dni".
23.VI. – Wandy, Zenona
24.VI. – Jana, Danuty
25.VI. – Doroty, Łucji
26.VI. – Jana, Pawła
27.VI. – Cyryla, Władysława
28.VI. – Ireneusza, Leona
29.VI. – Pawła, Piotra
7 dni
O przyczynach upadku klubu sportowego Victoria pisaliśmy w poprzednich wydaniach „7 dni”. Wówczas wypowiadali się obecni członkowie zarządu klubu.
Teraz przedstawiamy opinie całkowicie odmienne, Benedykta Kazakina, byłego członka Victorii, który za zaistniałą sytuację obwinia prezesa Parzyniowskiego i wiceprezesa Nahotko.
7 dni
Wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oddaliśmy w ręce najmłodszych mieszkańców subregionu częstochowskiego książeczkę pt. Eko-Junior. Nasze dzieło trafiło do 20 placówek oświatowych w Częstochowie, po 5 w powiecie myszkowski, kłobuckim i lublinieckim oraz do 12 szkół powiatu częstochowskiego.
![]() |