7 dni
Z archiwum 7 dni
Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika 7 dni przypominamy nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.
7 dni
Melady
Samica urodzona w 2017 r., rasy europ, umaszczenie białe z burym. Po sterylizacji i kastracji. Milady to urocza i delikatna kotka. Toleruje inne koty, pięknie korzysta z drapaka i półeczek, powoli oswaja się ze schroniskiem, zna człowieka i lubi jego towarzystwo. Czeka na odpowiedzialny i ciepły dom od 18.02.2019 r.
7 dni
Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie (RIPH) kilka dni temu uraczyła nas... listem. Była to odpowiedź na opublikowany 18 kwietnia na łamach Tygodnika 7 dni felieton Jarka Kapsy „Brzyd dominujący”. Niestety, pismo zostało opatrzone informacją: „do wyłącznej wiadomości Pana Redaktora i Redakcji”, w związku z tym nie możemy go przedstawić naszym Czytelnikom. Nadmienić jedynie możemy, że ocena RIPH, dotycząca inwestycji przy Al. NMP 49, jest zgoła odmienna od tezy wysuniętej przez Jarka Kapsę. Co prawda autorzy listu: Tadeusz Szymanek - Prezydent Rady RIPH oraz Andrzej Broniewski - Prezes Zarządu RIPH zastrzegli treść pisma do wyłącznej wiadomości adresatów, to nie oznacza, że Redakcja zgadza się ze stanowiskiem RIPH. Na tę okoliczność pozwalamy sobie rozpocząć polemikę na tematy zabudowy historycznej, architektury i estetyki naszego miasta.
Renata R. Kluczna
7 dni
„Pewnej nocy, a dokładnie z 6 na 7 maja br., osiedle Trzech Wieszczów, a konkretnie klatki schodowe budynków należących do Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, „zalało morze” plakatów, prezentujących jednego z kandydatów w wyborach do Europarlamentu. Dwaj młodzieńcy, pod osłoną nocy, po cichutku, by nikogo nie zbudzić, niemalże jak szpiedzy z krainy deszczowców, umaili szyby wszystkich klatek schodowych w każdym jednym bloku jakże przystojnym i uroczym licem kandydata, który patrzy głęboko w oczy każdemu mieszkańcowi przekraczającemu próg swojej klatki schodowej...
7 dni
W niedzielę 7 kwietnia na odcinku „no kill” rzeki Warty, Jurajski Salmoklub Częstochowa zorganizował pod patronat medialnym Tygodnika Regionalnego 7 dni, drugą część „XXIII Pucharu Warty”.
7 dni
Roy
Pies urodzony w 2010 roku, rasy mix, umaszczenie biało-czarne, cętkowane, średniej wielkości. Po sterylizacji i kastracji. Roy trafił do schroniska trafił 06.10.2018 r. Niecierpliwie czeka na nowy, przytulny dom z kochającymi i odpowiedzialnymi ludźmi.
7 dni
Z archiwum 7 dni
Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika 7 dni przypominamy nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.
7 dni
„Różnica w ocenie wytrzymałości organizmu mężczyzn i kobiet wynika z rozporządzenia Rady Ministrów...”
„Z całym szacunkiem dla wszystkich kobiet, my mężczyźni uważamy, że nie należy kobietom odbierać ich przywilejów, tylko dołożyć nam mężczyznom, żeby wszyscy, bez wyjątku dostawali bony żywnościowe przez cały rok. Osoby pracujące w terenie, w tym listonosze, otrzymują 7 złotych dziennie na posiłek regeneracyjny, tylko że mężczyźni dostają je przez cztery (zimowe) miesiące w roku, zaś kobiety przez cały rok” - mówi jeden z pracowników Poczty Polskiej.
7 dni
Przed sądem w Częstochowie już od kilku lat toczy się postępowanie przeciwko poprzedniemu zarządowi Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego (wysypisko śmieci w Sobuczynie) w osobach: Jan Szyma, Krzysztof Łoziński i Mirosław Matyszczak. Zdaniem obecnych władz spółki od 2008 do 2012 roku nieprawidłowo naliczono podatek VAT za przyjmowanie odpadów do składowania. Jeśli aktualny zarząd nie myli się, to oznacza, że poprzedni zarząd źle rozliczał się z urzędem skarbowym, a tym samym działał na szkodę i to znacznych rozmiarów na rzecz spółki, narażając ją tym samym na straty. Mowa o niebagatelnej kwocie (tylko samych odsetek) - około 800 tysięcy złotych.
7 dni
Według słów posłanki Bernadety Krynickiej (Prawo i Sprawiedliwość) osoby z niepełnosprawnością mogą podejmować w Polsce pracę i zarabiać nawet 3 tys. zł. Niestety, raczej nie w ministerstwach czy w Kancelarii Sejmu – według danych odsetek zatrudnionych osób z niepełnosprawnością w tych instytucjach rzadko przekracza 3%.
![]() |