7 dni
Wielu włodarzy otrzymuje nie tylko wynagrodzenie z jednego urzędu, ale mają znacznie więcej – drugą pensję.
Gdy chodzi o pieniądze, wszelkie spory polityczne milkną, zwłaszcza w przypadku prowincjonalnych polityków, od działaczy SLD, po teoretycznie niezależnych, kończąc na ludziach PiS-u. Mieszane towarzystwo skupione w Związku Komunalnym Gmin ds. Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie (ZKGWiK) wie, jak ponad podziałami partyjnymi zadbać o własny portfel. Jeśli więc mieszkańcy Częstochowy, Kłobucka, Blachowni, Mykanowa, Olsztyna, Mstowa, Konopisk, Poczesnej, Rędzin i Miedźna mieliby pytanie, z czego prócz pensji urzędniczej utrzymują się ich reprezentanci we władzach miast i gmin, to wystarczy sięgnąć po uchwały Zgromadzenia Związku. Takie dokumenty podpisał przewodniczący Przemysław Wrona (PO), radny miasta Częstochowy w 2016 roku. Stoi w nich jak wół, że wszyscy członkowie Zarządu Związku przyznali sobie pół etatu, ba... prezes nawet cały. A w Zarządzie zasiadają: prezes Zbigniew Niesmaczny (SLD), radny miasta Częstochowy; zastępca prezesa Tomasz Kucharski, wójt gminy Olsztyn oraz członkowie Zarządu: Jarosław Marszałek (SLD), zastępca prezydenta miasta Częstochowy; Jerzy Zakrzewski, burmistrz Kłobucka; Dariusz Pomada, wójt Mykanowa; Krzysztof Ujma, wójt Poczesnej i Paweł Militowski, wójt Rędzin.
7 dni
„Szanowana Redakcjo,
I. Nieprawdą jest, że „Mieszkańców martwi przerost zatrudnienia w MPK”. Uprzejmie wskazujemy, że wszystkie dane wykorzystane w artykule pochodzące od służb MPK nie wskazują na powody do niepokoju zważywszy, że częściowy wzrost zatrudnienia w spółce nastąpił w wyniku zwiększenia zadań przewozowych, które na przestrzeni ostatnich 4 lat wzrosły o blisko 1 mln wozokilometrów. Wzrost częstotliwości kursowania jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom pasażerów.
7 dni
(16. marca 2017)
Z nami poradzisz sobie ze wszystkim.
7 dni
(16. marca 2017)
"Polityka ulegnie zmianie dopiero wówczas, gdy mądrość będzie się rozprzestrzeniać równie łatwo, jak głupota."
Winston Churchill
7 dni
Zmiany w zarządzie Spółdzielni Mieszkaniowej „Jura” stały się faktem. Rada nadzorcza opublikowała komunikat o usunięciu nowego prezesa ze stanowiska. W piśmie do członków SM „Jura” czytamy: „Rada Nadzorcza, mając na uwadze Państwa dobro i czując się odpowiedzialna za powołanie Tadeusza Koćwina na Prezesa Zarządu wskazuje, iż podjęła jednogłośnie uchwałę o jego odwołaniu z powodu rażącego niewywiązywania się ze swoich statutowych i ustawowych obowiązków, wprowadzania mieszkańców w błąd co do wysokości zadłużenia na rzecz RFG S.A. oraz braku zaufania co do rzetelności i prawdziwości prowadzonej gospodarki finansowej Spółdzielni.” W pomoc mieszkańcom zaangażował się Hubert Pietrzak, wiceprezes częstochowskich struktur Kukiz`15. - Przykro mi było patrzeć na udręczonych mieszkańców, którzy są notorycznie mamieni obietnicami bez pokrycia przez kolejne zarządy SM „Jura” – mówi Pietrzak.
7 dni
Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin przeprowadziło w czerwcu 2016 roku ogólnopolskie badanie na temat zwyczajów i przekonań Polaków dotyczących mycia warzyw i owoców. Temat, pozornie prozaiczny i bagatelny, nieustanie budzi jednak wątpliwości. Zwłaszcza, że w wielu źródłach, szczególnie internetowych, krąży mnóstwo mitów dotyczących specyficznych sposobów płukania warzyw i owoców, które mają usuwać szkodliwe drobnoustroje oraz środki ochrony roślin.
7 dni
Wszechobecna reklama zachęca nas do kupowania coraz to bardziej wymyślnych przedmiotów codziennego użytku. Dopiero po wydaniu często niemałej kwoty, okazuje się czy urządzenie warte jest swojej ceny i czy rzeczywiście się sprawdza. Dwa razy w miesiącu przetestujemy wybrane gadżety i przedstawimy ich słabe i mocne strony. Zanim wydasz krocie na być może nieużyteczną rzecz, sprawdź u nas opinię o niej.
Oceniamy, testujemy, opisujemy
7 dni
W styczniu ceny w Polsce były o 1,8% wyższe niż przed rokiem. Co ciekawe, zakładane wtedy lokaty średnio miały oprocentowanie wynoszące 1,71%, a więc przyniosły realne straty. W 2017 r. inflacja ma wynieść 2%. By zarabiać nie wystarczy jednak znaleźć lokaty na 2%. Odsetki są pomniejszane o podatek, dlatego żeby nie tracić w ujęciu realnym, oprocentowanie wybranej lokaty musi wynieść przynajmniej 2,47%.
7 dni
Kazik
Kotek rasy europ urodzony w roku 2010, o burym pręgowanym umaszczeniu. Kazik trafił do Schroniska 30.12.2016 r. wraz z innymi kotami po śmierci swojej właścicielki. Mieszkał ze stadem innych kotów w małym mieszkaniu, co bardzo go stresowało i doprowadziło do nerwowego wylizywania sierści. Do schroniska trafił w bardzo złym stanie, miał m.in. wyłysienia na znacznej części ciała. Po leczeniu, w końcu sierść zaczęła odrastać i Kazik wygląda coraz lepiej.
Kazik to wspaniały, bardzo kontaktowy i ciekawski kot. Pragnie kontaktu z człowiekiem i chce wykorzystać każdą okazję, aby zwrócić na siebie uwagę.
![]() |