7 dni
Niewiarygodna historia pałacu w Szczekocinach
Powracamy do tematu sprzed wielu lat, który tak wówczas, jak i dziś budzi wiele emocji, zwłaszcza wśród mieszkańców Szczekocin. Okoliczności towarzyszące sprawie są jednak bardziej bulwersujące niż sam temat. Od 10 lat przed sądami kolejnych instancji toczy się postępowanie, gdzie po jednej stronie sali rozpraw zasiada przedstawiciel Miasta i Gminy Szczekociny, a po drugiej inwestor z Częstochowy Marian K. Spór – jak łatwo się domyślić – dotyczy pieniędzy, chociaż początkowo cel wydawał się szczytny, bo chodziło o ratowanie podupadającego zespołu pałacowo-parkowego w Szczekocinach. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż Sąd Apelacyjny w Katowicach nie zostawił suchej nitki na Sądzie Okręgowym w Częstochowie.
7 dni
Ponieważ na dworze zrobiło się cieplej, również i na nasze comiesięczne spotkanie przyszło więcej osób. Prawie dwugodzinne spotkanie mogłoby trwać nawet kilkanaście godzin, gdybyśmy chcieli omówić wszystkie problemy miasta Częstochowy. Zaczęliśmy tradycyjnie, od MPK.
7 dni
(08.03.2018)
Z nami poradzisz sobie ze wszystkim!
7 dni
(08.03.2018)
„Zasady proste w życiu mam, nie robię drugiemu tego, czego nie chciałbym przeżyć sam.”
White Raven
Opis stanowiska:
CEMEX Polska Sp. z o.o. poszukuje Specjalisty ds. CSR, którego zadaniem będzie wdrażanie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w zakładach CEMEX. Poszukujemy aktywnej, energicznej i samodzielnej osoby, posiadającej wiedzę na temat potrzeb lokalnej społeczności.
Miejsce pracy:
7 dni
Akademia Obywatelska 7 dni
– Często nie korzystamy z przysługujących nam praw z czystej niewiedzy. Trudno się temu dziwić, gdyż w wielu aktach prawnych nie brak określeń, które – szczególnie dla laika – mają zupełnie inne znaczenie, niż się na pozór wydaje.
– Jakie mamy prawa? Jak z nich korzystać?
– Czy zdajemy sobie sprawę, jakie z przysługujących nam praw wynikają dla nas ograniczenia?
– Akademia Obywatelska 7 dni to przewodnik po meandrach prawa, kruczkach i pułapkach przepisów.
– Akademia Obywatelska 7 dni to kompendium wiedzy o prawach i ograniczeniach z nich wynikających.
Ponieważ Nasi Czytelnicy wielokrotnie (m.in. podczas wszystkich spotkań „Podziemnego Salonu Prasowego 7 dni”) zgłaszali potrzebę poszerzenia wiedzy w zakresie praw, przysługujących członkom spółdzielni mieszkaniowych – rozpoczynamy od cyklu artykułów, mających na celu omówienie zasad funkcjonowania tej szczególnej formy prawnej, jaką jest każda spółdzielnia, także spółdzielnia mieszkaniowa.
Bo przecież, wbrew malkontentom, nie jest tak, że spółdzielnia to „państwo w państwie”, że jej zarząd i prezes to udzielni władcy, decydujący za nas i wbrew naszej woli.
Jest w Polsce prawo i zanim zaczniemy utyskiwać, musimy najpierw zrozumieć, jak to wszystko funkcjonuje, co z czego wynika i co kto może, a czego nikomu nie wolno.
7 dni
Misia
Kotka urodzona w 2011 roku. Rasy europ, umaszczenie bure, po sterylizacji i kastracja. Misia to bardzo delikatna koteczka. Spokojna i niekonfliktowa. Nie narzuca się ani ludziom ani kotom. Gdy tylko pogłaszcze się jej futerko, ożywia się, zaczyna ocierać się i mruczeć. Marzy o nowym, ciepłym domu.
7 dni
W internecie zawrzało, po tym, gdy poseł ziemi częstochowskiej Tomasz Jaskóła (Kukiz`15) w wypowiedzi na Twitterze odniósł się do pochodzenia dziennikarza onet.pl Bartłomieja Węglarczyka. Nasz poseł stwierdził, że Węglarczyk „jest wnukiem Światły”, dawnego UB-ka. Na reakcję szefa Kukiz'15 nie trzeba było długo czekać. Paweł Kukiz oficjalnie przeprosił dziennikarza za postawę swojego posła: „(…) bardzo Pana przepraszam informując, że nie mam nic wspólnego ze spiskowymi „teoriami” pana posła :-(”.
7 dni
Do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach trafił wniosek w interesie publicznym o zobligowanie prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka do prowadzenia kontroli palenisk na terenie miasta. Autorem pisma jest Częstochowski Alarm Smogowy (CzAS) reprezentowany przez Huberta Pietrzaka w ramach Społeczna inicjatywa na rzecz czystego powietrza.
7 dni
Przeciwników częstochowskiej Straży Miejskiej wśród mieszkańców naszego miasta, nie brakuje. Co i rusz pojawiają się głosy, że powinna być zlikwidowana, bo jest niepotrzebna.
Ten negatywny wizerunek służby utrzymywania porządku publicznego i bezpieczeństwa ludzi starają się zmienić, podając do publicznej wiadomości raport ze swoich całorocznych osiągnięć.
Czy wykaz przeprowadzonych działań przekona mieszkańców do Straży Miejskiej?
Czy częstochowianie uznają, że działania te idą we właściwym kierunku?
![]() |