7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

12 lipca 2012

SPORT: Coraz wyższa forma zawodników Agrochestu

SPORT: Coraz wyższa forma zawodników Agrochestu

7 dni
Rozpoczęła się druga część sezonu dla zawodników zespołu Agrochest Team. W ostatnim tygodniu zawodników zespołu z siedzibą w Kostrzynie koło Poznania oglądaliśmy na trasie Powerade Garmin MTB Marathon, gdzie walczyli w kolejnej rundzie tego czołowego cyklu w maratonach cross-country.

Spore opady deszczu i burza w noc poprzedzającą wyścig nie przeszkodziły w rozegraniu zmagań, a wysoka temperatura powietrza w dniu wyścigu spowodowała, że wbrew przypuszczeniom trasa nie była tak błotnista jak można się było spodziewać.
Będący ostatnio wręcz w wybornej dyspozycji zawodnik Agrochest Team – Krzysztof Szarecki liczył na miejsce w pierwszej 20-tce. Tydzień wcześniej startując w wyścigu serii Bike Maraton na wymagającej trasie w Wiśle, „Szary” zajął bardzo dobrą 6. lokatę w kategorii M-3 dystansu Mega, w całej stawce plasując się na 14. pozycji. W Stroniu Śląskim Szarecki bardzo dobrze rozpoczął wyścig, jadąc w pierwszej piętnastce. Niestety na kamienistej trasie zawodnik Agrochestu dwukrotnie złapał „kapcia”, co kosztowało zawodnika stratę około 20 minut. Ostatecznie Szarecki ukończył wyścig w swojej kategorii wiekowej na 27. miejscu.
Paweł Mrózek kilka dni wcześniej triumfował w kolarskich I Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubuskiego Służb Mundurowych rozegranych w Cybince. W Stroniu Mrózek również bardzo mocno rozpoczął wyścig, ale także w jego wypadku nie obyło się bez złapania gumy i zawodnik z Bytomia wyścig na dystansie Mega ukończył na 33. miejscu w M-2.
Na dystansie Mini oglądaliśmy trzeciego z zawodników Agrochestu – Tomasza Helmana, który pełni również w zespole funkcję dyrektora sportowego. Częstochowianin finiszował na 6. pozycji w M-2 i 22 w generalce. - Wyścigu w Stroniu był trochę pechowy dla nas. Już w piątek jeden z zawodników a dokładniej Bartek Mucha uległ wypadkowi samochodowemu w drodze do Stronia. Na szczęście Bartkowi nic poważnego się nie stało, ale nie mógł wystartować w wyścigu. Do tego doszły wspomniane wyżej kapcie naszych dwóch zawodników. Widzę jednak, że chłopaki są w bardzo wysokiej formie i już podczas kolejnych startów pokażą swoje możliwości – powiedział Helman.
Kolejna runda Powerade Garmin MTB Marathon na początku sierpnia w Ustroniu.


Red

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama