7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

09 lipca 2012

Nauka języka polskiego na AJD

Nauka języka polskiego na AJD

7 dni
Na Akademii im. Jana Długosza odbyła się dzisiaj (9 lipca) uroczysta inauguracja Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej. 

W dniach 9-29 lipca Akademia im. Jana Długosza będzie gospodarzem Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej. Udział w niej weźmie 26 obcokrajowców z Bułgarii, Czech, Macedonii, Łotwy, Słowacji, Słowenii, Węgier, Białorusi i Ukrainy. W programie zajęć znajdą się wykłady z historii Polski, ćwiczenia językowe oraz wyprawy terenowe po okolicach Częstochowy. Uroczysta inauguracja LSJiKP miała miejsce dzisiaj w sali Senatu AJD. Studenci ze wszystkich krajów oraz wykładowcy, którzy będą prowadzić z nimi zajęcia, dokonali autoprezentacji. Zarówno studenci, jak i organizatorzy, nie ukrywali pozytywnego odbioru całego przedsięwzięcia. - Jestem pierwszy raz w Polsce i już bardzo mi się tu podoba – powiedziała jedna ze studentek z Ukrainy.
Organizatorem LSJiKP przy AJD jest Instytut Filologii Polskiej przy współpracy Biura Współpracy z Zagranicą. Środki na organizację przedsięwzięcia wyasygnowali Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Biuro Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej.


Red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama