7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

04 lipca 2012

Wizyta ambasador Tunezji

Wizyta ambasador Tunezji

7 dni
Wczoraj (2 lipca) Częstochowa gościła ambasador Tunezji w Polsce – Nadrę Rais-Drije. Jej wizytę zapoczątkowało spotkanie w Muzeum Monet i Medali Krzysztofa Witkowskiego.

W częstochowskim muzeum Nadra Rais-Drije zjawiła się w towarzystwie Pawła Klimka, Dyrektora Generalnego Urzędu Miasta. Uczestnicy spotkania obejrzeli film o Tunezji oraz zbiory muzealne, po których gości oprowadził dyrektor placówki, Krzysztof Witkowski. Podczas wizyty pami ambasador wręczyła nagrody laureatom konkursu wiedzy o Tunezji, uczniom klasy o profilu turystycznym z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Test odbył się 25 czerwca, a na podium stanęli: Agnieszka Skowron (I miejsce), Łukasz Kaczyński (II miejsce) oraz Rafał Harciarek (III miejsce).
Z Muzeum Monet i Medali pani ambasador udała na się Jasną Górę, a następnie na spotkanie z prezydentem Częstochowy oraz z przedstawicielami częstochowskich organizacji i agencji turystycznych. „Strona tunezyjska jest zainteresowana wymianą turystyczną między naszymi krajami i rozszerzeniem współpracy z częstochowskimi firmami – gestorami usług turystycznych. W trakcie rozmów pojawił się także wątek potencjalnej wymiany gospodarczej. Pani Ambasador określiła obszary (budowa maszyn, tekstylia), w których tunezyjskie firmy poszukują partnerów biznesowych, a jednocześnie zarekomendowała kontakty z tunezyjskimi przedsiębiorcami zajmującymi się np. eksportem owoców” - podaje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Foto: W. Sambor


IM

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama