7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

22 czerwca 2012

Muzyka na bruku!

Muzyka na bruku!

7 dni
21 czerwca po południu III Aleja NMP rozbrzmiała dźwiękami przeróżnych instrumentów. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Święta Muzyki.

Muzycy wyszli do ludzi, by przybliżyć im swoją twórczość, zachęcić do słuchania muzyki na co dzień oraz umilić przechodniom spacer po Alejach. Ponadto każdy, kto odwiedził wczoraj któryś z punktów muzycznych z własnym instrumentem, miał okazję przyłączyć się do artystów i zagrać.
Impreza rozpoczęła się koncertem młodych muzyków ze szkoły „Yamaha”, a później zespołu „Zegarmistrz Czasu” na skwerze przy LO im. H. Sienkiewicza. Wprawdzie pojawiło się pewne opóźnienie, jednak, kiedy muzycy rozłożyli już swój sprzęt, w całej III Alei dała się słyszeć muzyka. Przechodnie z zainteresowaniem i uśmiechem zerkali na młodych grajków. Poza skwerem przy IV LO, punkty muzyczne znajdowały się także przy Ławeczce Poświatowskiej (tam muzykowanie trwało od 16.00) oraz przy restauracjach „Kleopatra” i „Steak House” (tam muzycy ze szkoły „Yamaha” występowali od 17.00).
Uliczne granie spotkało się z pozytywnym odbiorem mieszkańców Częstochowy. Wielu zatrzymywało się na chwilę, by posłuchać muzyki. Przedsięwzięcie docenili także sami występujący. „Mamy okazję pokazać ludziom to, co zwykle prezentujemy tylko przed jakimś zamkniętym gronem. Jest to dobre zarówno dla nas, jak i dla odbiorców. My możemy zaprezentować swoje zdolności, a oni posłuchać muzyki na żywo zupełnie za darmo. Przy okazji, kto wie, może odkryjemy jakiś nowy talent?”, mówił jeden z muzyków. Oby takich inicjatyw artystycznych było więcej, w naszym mieście nie musi być przecież nudno. Uwolnijmy sztukę z ciasnych pracowni, instytutów, barów i domów na co dzień!


KD

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama