7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

21 czerwca 2012

Muzycznie na ulicach

7dni
Już dzisiaj (21 czerwca) w III Alei NMP muzyczne improwizacje dla każdego. O godzinie 14.00 rozpocznie się Święto Muzyki.

Wyznaczone zostały trzy główne punkty, w których przechodnie będą mogli posłuchać muzyki, a nawet dołączyć do artystów. O 14.00 występy zaczną się na skwerze przy IV LO im. H. Sienkiewicza. Jest to główny punkt muzyczny, a wystąpią tam młodzi muzycy ze szkoły muzycznej „Yamaha”, zespół „Zegarmistrz Czasu” oraz inni chętni. Drugim punktem muzycznym będzie Ławeczka Poświatowskiej. Tam, od 16.00, będzie można usłyszeć indywidualnych artystów, grających np. na skrzypcach, flecie, gitarze, będą też hip-hopowcy. Muzyki posłuchać będzie można również w pobliżu restauracji „Kleopatra” i „Steak House” w III Alei. Od 17.00 przez godzinę będą tam grać muzycy ze szkoły „Yamaha” oraz inni chętni. Organizatorzy zapewniają, że każdy, kto przyjdzie z własnym instrumentem, na pewno będzie miał okazję zagrać.
Święto Muzyki, czyli spontaniczne granie muzyki na ulicach, dla wszystkich, wywodzi się z Francji. Oryginalna nazwa Święta w tym języku brzmi „Fête de la Musique”, a jego hasłem przewodnim jest „Faites de la musique!” (tzn. "Róbcie muzykę!"). Pierwsza taka impreza odbyła się w 1982 roku nad Sekwaną. Ustalono datę 21 czerwca, gdyż jest to pierwszy dzień lata oraz czas przesilenia letniego (najkrótsza noc w roku).
Organizatorem imprezy w Częstochowie są organizacje społeczne we współpracy z Wydziałem Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta.


KD

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama