7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

17 maja 2012

Kronika kryminalna

7 dni

*Nielegalny alkohol
32-letni częstochowianin, Konrad B., został zatrzymany przez policję pod zarzutem przestępstwa akcyzowego. Mężczyzna wynajmował garaż na ul. Osikowej w Częstochowie. Tam właśnie odnaleziono 3 tys. litrów spirytusu bez akcyzy. Podejrzanemu grozi grzywna i inne środki zapobiegawcze. Miesiąc wcześniej policja złapała Konrada B. za posiadanie nieco mniejszej ilości nielegalnego alkoholu – 2600 litrów.
- Może facet chciał zarobić po prostu na grzywnę?

*Staruszek podejrzany o wyłudzenie
68-letni częstochowianin został zamknięty w areszcie na okres tymczasowy. Zarzut: wyłudzenie kredytu w banku. Policja wstępnie ustaliła, że mężczyzna posłużył się przerobionym dowodem osobistym i fałszywym zaświadczeniem emerytalnym. W ten sposób uzyskał kredyt o wysokości bliskiej 20 tys. zł. Podejrzanemu grozi 8 lat więzienia. Policja przewiduje kolejne zatrzymania.
- Ostrzeżmy swoich dziadków!

*Nastoletni wandalizm
W sobotę 12 maja 16-latek zdewastował przystanek przy ul. Dźbowskiej w Częstochowie. Nogą wybił szybę i uszkodził wiatę. Na akt chuligaństwa zareagowali świadkowie wydarzenia – zadzwonili na policję. Służby mundurowe zatrzymali podejrzanego na podstawie „szczątkowego”  (jak podają) rysopisu świadków. Nastolatek będzie sądzony przez Sąd Rodzinny i Nieletnich.
- Propozycja nowelizacji prawa: Oko za oko, za szybę noga.


Tego samego dnia policja zatrzymała 20-letnią częstochowiankę, która jest podejrzana o uszkodzenie samochodu o wartości około 500 złotych. Według świadków podejrzana kopnęła w odjeżdżającego opla zafira, powodując zarysowanie powłoki lakierniczej pojazdu. Uszkodzony samochód należy do 26-latka. Kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Zdarzenie miało miejsce pod jednym z pubów.
- Oj, czyżby kolega postawił drinka i zapomniał zapłacić? 

*W Warcie odnaleziono zwłoki
71-letnia kobieta pochodziła z Zawady w gminie Mstów. Jej poszukiwania trwały od poniedziałkowego wieczora, ale w nocy zostały wstrzymane. Wznowiona akcja poszukiwawcza zakończyła się dramatycznym odkryciem – strażacy znaleźli ciało zaginionej w rzece Warcie. Policja wklucza udział osób trzecich, jednak sprecyzowanie przyczyn śmierci będzie możliwe dopiero po sekcji zwłok.
- ...Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama