7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

29 marca 2012

Edukacja Regionalna w Mstowie cz.4

7 dni
Program „Edukacja Regionalna” w mstowskim Zespole Szkół to bez wątpienia unikatowy i wart naśladowania pomysł zaangażowania młodzieży i dzieci do dodatkowej aktywności.

Program „Edukacja Regionalna” w mstowskim Zespole Szkół to bez wątpienia unikatowy i wart naśladowania pomysł zaangażowania młodzieży i dzieci do dodatkowej aktywności. Jednak zdaniem dyrektor Zespołu Szkół największą wartość ma umacnianie wartości rodzinnych. W rozmaitych zajęciach i zadaniach jakie otrzymują uczniowie w ramach programu często pomaga cała rodzina. Szkoła zachęca do wspólnych wysiłków, organizując wystawy prac dzieci, które jednocześnie są pretekstem do pogłębiania więzi w lokalnym społeczeństwie. Poziomu zaangażowania mieszkańców może pozazdrościć właściwie każda miejska placówka. To właśnie dzięki szczodrości rodziców szkoła powoli zbiera eksponaty do ponownego uruchomienia Izby Regionalnej.
Nie można również nie doceniać więzi jaką poprzez Edukację Regionalną placówka tworzy między swoimi uczniami, a miejscem zamieszkania. Szacunek do własnego regionu i zapomnianych profesji jest nie tylko wartością samą w sobie. Może stanowić również sposób na życie. Wykonywane przez siebie dzieła sztuki regionalnej dzisiejsi uczniowie przy odrobinie przedsiębiorczości mogą przekształcić w realne zyski i z powodzeniem utrzymać siebie oraz rodzinę.
Edukacja Regionalna realizowana w mstowskim Zespole Szkół to przykład jak przy niewielkich nakładach finansowych, jedynie dobrymi chęciami można zmienić postrzegania otoczenia przez całe pokolenia danego regionu. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że w niedalekiej przyszłości kolejne placówki pójdą tą drogą.

Publikacje zamieszczane w ramach projektu Fundacji 7dni „Wiemy co mamy! Przewodnik ilustrowany po gminie Mstów” z środków grantodawczych Fundacji CEMEX Budujemy Przyszłość.


pd

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama