7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

29 marca 2012

FINANSE: Jak bezpiecznie korzystać z kredytu gotówkowego?

7 dni
Na pytanie odpowiada Michał Korszeń, dyrektor departamentu kredytów konsumpcyjnych w Polbank EFG S.A.

- Banki prześcigają się w ofertach kredytów gotówkowych. Do kogo są one skierowane?
- Kredyt gotówkowy to produkt adresowany do wszystkich. Każda osoba ma inny powód, dla którego potrzebuje dodatkowej gotówki. Dla jednych może to być remont mieszkania, dla innych wyjazd na wakacje, zakup prezentów świątecznych lub pilne zakupy. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele form pożyczek, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.
- W jaki sposób dopasować kredyt do własnych potrzeb?
- Kredyt w najpopularniejszej formie zaciągany jest zwykle na określoną kwotę i spłacany w równych ratach przez wybraną liczbę miesięcy. Inną formą otrzymania dodatkowej gotówki jest debet w rachunku osobistym, czyli limit kredytowy, w Polbank EFG S.A zwany Linią Wspierającą. Warto zadbać o uruchomienie go w rachunku, by w razie potrzeby był dostępny od ręki, bez konieczności czekania na decyzję kredytową. Rozwiązanie to świetnie nadaje się do pożyczania niedużych kwot na krótki okres. Ważne jest abyśmy dokładnie sprawdzili dodatkowe warunki, jakich dany bank wymaga, by przyznać reklamowany produkt (może to być np. konieczność skorzystania z oferty karty kredytowej, wzięcia konta z płatnym pakietem ubezpieczeń lub też opłacenia ubezpieczenia kredytu).
- W jaki sposób najłatwiej i najszybciej porównać oferty kredytowe?
- Od 19 grudnia 2011 r. każdy bank powinien nam przedstawić Formularz Informacyjny zawierający wszystkie szczegóły związane z kredytem, w tym bardzo ważną Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Zachęcam klientów do porównania ofert w różnych bankach na podstawie tego formularza.
- W jaki sposób ubiegać się o większe pożyczki?
- Rata przy kwocie kredytu powyżej 10 tys. zł może być już znaczną pozycją w domowym budżecie, dlatego warto poszukać bezpiecznych i wygodnych rozwiązań umożliwiających elastyczną regulację rat. W Polbank EFG S.A. taką możliwość oferuje Kredyt Bezpieczny. W jego ramach bank przyznaje klientowi określone środki, a klient decyduje ile z nich wykorzysta. Płaci się tylko za wykorzystaną część kredytu, a pierwszy 1 000 zł jest nieoprocentowany. Klienci doceniają takie rozwiązanie, na przykład prowadząc remont lub budowę. Pieniądze do ich dyspozycji są cały czas. Wiadomo jednak, że nie wydają całości na raz – nie muszą więc płacić odsetek od niewykorzystanej kwoty. Po zakończeniu inwestycji mogą rozpocząć spłatę na dogodnych warunkach. Jeżeli nie wykorzystujemy środków przyznanych w ramach Kredytu Bezpiecznego, to nic nas on nie kosztuje.
- A co jeśli nie stać nas na spłatę kredytu? Czy na rynku finansowym dostępne są oferty, które zabezpieczają nas przed chwilową niewypłacalnością?
- Można zabezpieczyć się przed taką sytuacją i przy wyborze kredytu zainteresować się elastycznością spłaty. Dzięki elastycznym ratom w przypadku chwilowego braku gotówki można zmniejszyć miesięczną wysokość spłaty zgodnie z aktualnymi możliwościami finansowymi. To właśnie dlatego nasz elastyczny Kredyt Bezpieczny Korzystny jest rzeczywiście i bezpieczny, i korzystny dla domowego budżetu. Jak to działa w praktyce? Po prostu, klient jako minimum musi spłacić co miesiąc jedynie 2% wykorzystanych środków, co pozwala na oddech w trudniejszych czasach, a jeżeli jest przypływ gotówki, to w każdej chwili można ją wpłacić, aby już od następnego dnia płacić mniejsze odsetki.
- Jak sobie poradzić w sytuacji, kiedy zaciągnęliśmy nie jeden, a kilka kredytów?
- Jeśli mamy kilka pożyczek, możemy je skonsolidować, czyli zastąpić kilka kredytów jednym. Oszczędzimy na oprocentowaniu i opłatach. Dodatkowo możemy wydłużyć okres kredytowania i jeszcze bardziej obniżyć miesięczną ratę. Ponadto niektóre banki premiują dobre nawyki klientów. U nas klienci, którzy regularnie spłacają raty otrzymują nagrodę w wysokości do 500 zł rocznie.Komentarze (1)

19 października 2012

Oferujemy najniższe stopy procentowej 3%, a ustalona z najlepszego kredytu mecz w tym kredytów dla osób ubiegających się o kredyt zaburzenia lub złe, po wypełnieniu formularza poniżej będziemy postępować za zgodą odpowiedniego kredytu na you.Just myśleć, co mogłeś czynienia z znacznym stopniu do rozwoju Twojego konta bankowego lub rezerw gotówkowych. Spłatę istniejących długów-zmniejszyć swoje miesięczne wydatki poprzez konsolidację istniejących osobowych pożyczek i kart kredytowych debts.EMAIL us via: mariusloaninvestment@gmail.com Prosimy o wypełnienie krótkiego formularza poniżej Imię i nazwisko: Wiek: Płeć: Stan Cywilny: Zawód: Miesięczny dochód: Kwota na zaciągnięcie pożyczki: Czas trwania kredytu: Celem pożyczki: House No & Street: Kraj zamieszkania: No Telefon domowy: Komórka nr: W uznaniu tych szczegółów, wyślemy dobrze obliczone Warunki Umowy, które zawierają umowę. Pozdrawiam, Pan Marius Wilson.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama