7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

22 marca 2012

SPORT: LKPS Borowno ze srebrnym medalem

7 dni
Siatkarki LKPS-u Borowno mają srebrne medale w mistrzostwach województwa śląskiego młodziczek o Puchar Tauron Polska Energia. Patronat honorowy na turniejem finałowym objęli wójt Gminy Mykanów Krzysztof Smela oraz Starosta Częstochowski Andrzej Kwapisz.

Mimo porażki w pierwszym spotkaniu z MKS-em Dąbrowa Górnicza 0:2 w kolejnym meczu o srebrne medale siatkarki LKPS-u Borowno pokonały MKS Wodzisław Śląski 2:1 i mogły cieszyć się z wicemistrzostwa województwa. LKPS Borowno będzie teraz walczył w mistrzostwach Polski i ma szanse na kolejny sukces.
Mistrzostwo wywalczył MKS Dąbrowa Górnicza. Wicemistrzem został LKPS Borowno, a brązowe medale zdobyły młodziczki z Wodzisławia Śląskiego. - Moja radość jest podwójna – mówi wójt Gminy Mykanów Krzysztof Smela. – Cieszę się z medalu naszych siatkarek i z tego, że nasza gmina będzie promowana podczas rozgrywek ogólnopolskich.
Z sukcesu zespołu cieszyła się kapitan LKPS-u Katarzyna Cichoń. – Odniosłyśmy duży sukces – mówi Katarzyna Cichoń. – Bardzo się z tego cieszymy. Mamy srebrne medale i tytuł wicemistrzyń województwa.
Trener LKPS-u Jacek Staniewski chwalił młode siatkarki. – Naszym dziewczynom należą się duże brawa – mówi trener Staniewski. – Zagrały na medal. Chciałbym podziękować trenerom, którzy przygotowali tą drużynę. Praca z nimi to przyjemność.
Patronat honorowy nad turniejem objęli wójt Gminy Mykanów Krzysztof Smela i Starosta Częstochowski Andrzej Kwapisz.


Artur Kucharski

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama