7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

08 marca 2012

SPORT: Pogoń Kamyk najlepsza w hali

SPORT: Pogoń Kamyk najlepsza w hali

7 dni
W VII Młodzieżowych Mistrzostwach Powiatu Kłobuckiego w Halowej Piłce Nożnej Orlików z roczników 2001/2002 i 2003, które odbyły się w Zespole Szkół w Kamyku triumfowała miejscowa Pogoń przed Herkulesem Truskolasy.

Pogoń  Kamyk (trener Paweł Ściebura) wygrywając  w finale 1:0 z Herkulesem Truskolasy  triumfowała w VII Młodzieżowych Mistrzostwach Powiatu Kłobuckiego w Halowej Piłce Nożnej  o Puchar Starosty odbywających się w sali sportowej Zespołu Szkół w Kamyku. Pogoń Kamyk otrzymała w nagrodę  puchar starosty kłobuckiego Romana Minkiny.
W VII Młodzieżowych Mistrzostwach Powiatu Kłobuckiego w Halowej Piłce Nożnej Orlików (2001/2002 i 2003) o Puchar Starosty  w  Krzepicach  rywalizowało siedem zespołów: Znicz Kłobuck, Oksza Łobodno, Liswarta  Popów, Pogoń Kamyk, PKS Danków, Amator Golce i Herkules Truskolasy.
W eliminacjach grupowych drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”  w czasie: 1x10 minut. W grupie A  triumfował z  kompletem  sześciu  punktów  Herkules Truskolasy  przed Liswartą  Popów i Okszą Łobodno. W czterozespołowej grupie B  zwyciężyła z kompletem trzech wygranych Pogoń Kamyk wyprzedzając Parafialny Klub Sportowy „Św. Stanisław” z Dankowa, Znicz Kłobuck i Amator Golce. W spotkaniach  półfinałowych  Herkules Truskolasy 1:0  pokonał PKS Danków, a Pogoń Kamyk 5:2 zwyciężyła Liswarta Popów. 
W pojedynku o trzecie miejsce Liswarta Popów nieznacznie 1:0 wygrała z PKS-em Danków,
a w  spotkaniu o piąte miejsce  Znicz Kłobuck wysoko 5:0 zwyciężył Okszę Łobodno. Siódme miejsce przypadło debiutującemu w halowych mistrzostwach Amatorowi Golce.
Trenerzy, sędziowie i organizatorzy najlepszym piłkarzem uznali Mikołaja Gmyrka (Herkules Truskolasy), bramkarzem  Damiana Bujalskiego (PKS Danków), obrońcą Oskara Krzyżaka (Znicz Kłobuck), a piłkarskim „odkryciem” Nikolę Brzęczek (Amator Golce).  Najlepszym strzelcem  mistrzostw z dorobkiem 6 bramek  został  Krystian Przybylski (Pogoń Kamyk).
Siódmą  edycję młodzieżowych  mistrzostw  zakończą  juniorzy (2001/2002 i 2003r.), którzy zmierzą  się  w sobotę  10 marca (g. 9.15) w hali sportowej Zespołu Szkół w Przystajni.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama