7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

08 marca 2012

SPORT: Tomasz Góra najlepszym zawodnikiem Pucharu Polski w taekwon-do

SPORT: Tomasz Góra najlepszym zawodnikiem Pucharu Polski w taekwon-do

7 dni
W dniach 3-4 marca w Pruszczu Gdańskim odbył się Puchar Polski. W rywalizacji uczestniczyło 130 seniorów i 80 juniorów z 30 klubów z całej Polski

Częstochowską Akademię Taekwon-do AJD reprezentowało 3 zawodników: Aleksandra Nowak, Tomasz Góra i junior Mateusz Głuszek.
Najlepiej spisał się Tomasz Góra. Tomek zwyciężył najliczniej obsadzoną konkurencję układów formalnych. Po czterech pojedynkach nie był żadnych wątpliwości, że jest on liderem. W walkach do 54 kg w walce eliminacyjnej wyraźnie pokonał zawodnika z Lublina. W finale spotkał się z aktualnym reprezentantem kraju Piotrem Łuszczem. Zaprezentował się bardzo dobrze. W opinii wielu obserwatorów wynik walki powinien być korzystny dla naszego zawodnika, chociaż sędziowie wskazali inaczej.
Ostatecznie Tomasz Góra został najlepszym zawodnikiem turnieju z jednym złotym i jednym srebrnym medalem. Trenerzy kadry Narodowej byli pod wrażeniem jego występu i zaprosili do udziału w prestiżowym Międzynarodowym Turnieju Viking Cup, który odbędzie się 29.03 - 1.04.2012 w Skovde (Szwecja).
Kontuzja nie pozwoliła Oli Nowak na walkę w finale (ból kręgosłupa). Po jednym zwycięskim pojedynku wycofała się z turnieju. Mateusz Głuszek niestety przegrał walkę o brązowy medal.


hr

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama