7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

27 kwietnia 2010

Słyszą oczami

7 dni
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Lublińcu gościł przedstawicieli tego typu placówek z całej Polski. Okazją do spotkania był XIII Ogólnopolski Konkurs Odczytywania Mowy „Oczy pomagają słyszeć".

Uczniowie z dysfunkcją narządu słuchu z całej Polski uczęszczający do szkół ponadgimnazjalnych mieli okazję zaprezentować swe umiejętności czytania z ust na forum ogólnopolskim. Zadania konkursowe przygotowała Izabela Szczęsna, nauczycielka w szkołach średnich funkcjonujących w ramach lublinieckiego ośrodka.
Do rywalizacji o tytuł mistrza czytania mowy stanęło 18 uczniów z 9 ośrodków szkolno-wychowawczych w Polsce, m.in. w Bydgoszczy, Kaliszu, Poznaniu, Lublińcu, Raciborzu, Warszawie. Zwyciężczynią w kategorii indywidualnej została Wioletta Turzyńska z Warszawy, a pierwsza lokata drużynowa przypadła dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Głuchych z ul. ??uckiej w Warszawie.
- Umiejętność odczytywania mowy z ust, nabywana przez uczniów niesłyszących na poszczególnych etapach edukacji szkolnej, ułatwia tym uczniom sprawne funkcjonowanie w codziennym życiu i sprzyja procesowi integracji ze środowiskiem osób słyszących – mówi Rafał Dziwis, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lublińcu.


Karina Gradzik

Komentarze (1)

27 kwietnia 2010

Oby jak najwięcej takich konkursów. popieram:)


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama