7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

26 kwietnia 2010

Myszków wspiera wiosnę

7 dni
Myszkowski magistrat popiera działania mieszkańców na rzecz upiększania miejskiego krajobrazu. W tym celu współuczestniczy w zakupie i sadzeniu roślin. - Myślę, że to trafiona inwestycja miasta. Myszków się zazielenił – to piękny prezent dla mieszkańców na wiosnę – mówi Milena Czerwik z urzędu miasta w Myszkowie.

Myszkowski urząd miasta prowadzi dwie akcje: „Wiosenny ogród obok bloku” oraz „Posadź swoje drzewko na wiosnę”. Obie promują działania mające na celu ochronę zieleni w przestrzeni miejskiej. „Wiosenny ogród obok bloku” służy mieszkańcom, którzy dążą do upiększania otoczenia osiedli. Ci, którzy chcą zasadzić kwiaty czy krzewy, zrobić skalniaki itp. mogą liczyć na wsparcie ze strony magistratu. - Administratorzy osiedli przedstawią swoje projekty urządzenia zieleni wokół bloków, a my postaramy się im pomóc w zakupie roślin i sadzeniu – informuje urząd miasta w Myszkowie.
Druga akcja jest powtórzeniem przedsięwzięcia z zeszłego roku, kiedy Myszków rozdawał 500 drzewek na 5-lecie Unii Europejskiej. - Wówczas akcja przyniosła niespodziewane efekty. Zainteresowanie mieszkańców przerosło nasze oczekiwania. W rezultacie musieliśmy dokupić roślinek. Rozdaliśmy wtedy 680 klonów jesionolistnych – wspomina Milena Czerwik.
W tegorocznej edycji magistrat przewiduje zakup 500 klonów z tego samego gatunku, co w 2009 roku. Odebrać je może każdy mieszkaniec terenu miasta Myszków. Dotyczy to nie tylko osób fizycznych, ale i wszelkich innych myszkowskich instytucji i placówek, jak przedszkola, szkoły, MOSiR, parafie. Po roślinki można się zgłaszać do 23. kwietnia w urzędzie miasta Myszków. Chętni muszą przedłożyć mapkę sytuacyjną, na której zaznaczone zostanie miejsce i sposób wykorzystania klonów. Magistrat zastrzega sobie prawo skontrolowania, czy odbiorcy drzew wywiązali się ze zobowiązań.
Tegoroczna zima nikogo nie rozpieszczała. Wiele drzew zostało zniszczonych, połamanych, wyciętych. Akcja Myszkowa pozwoli nie tylko na zazielenienie się miasta, ale też uzupełnienie braków w drzewostanie.


Karina Gradzik

Komentarze (2)

27 kwietnia 2010

ciekawa akcja.... :)


27 kwietnia 2010

Szkoda, że tylko w Myszkowie myślą o zieleni. U nas w Kłobucku jest coraz gorzej, brudno i szaro.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama