7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

22 kwietnia 2010

Podróż do RIO – kolejne podejście

7 dni
Były dyrektor MZD w Częstochowie, a obecnie pracownik wydziału inwestycji i zamówień publicznych w częstochowskim magistracie, po raz drugi wezwany został przed Komisję Orzekającą Regionalnej Izby Obrachunkowej.

A właściwie to wezwany po raz pierwszy.
Przypominamy, że byłemu szefowi MZD RIO postawiło zarzut naruszenia dyscypliny finansów publicznych przy remoncie Alei NMP w Częstochowie. Ówczesny dyrektor z wolnej ręki zamówił dostawę krzewów liściastych, które miały ozdobić aleje i zlecił ich nasadzenie, także z wolnej ręki. Ponadto bez ogłoszenia negocjacji i znów z wolnej ręki zadecydował o remoncie Alei obejmującym nawierzchnię, chodniki, place oraz dostawę i montaż małej architektury. RIO uznało, że Augustyn nie miał prawa zastosować tych kroków i tym samym złamał prawo.
Wezwało go więc przed specjalną komisję, która miała sprawę zbadać. Oskarżony nie stawił się w umówionym terminie. Okazało się bowiem, że żadnego wezwania nie było. Choć media donosiły o tym na długo przed planowaną rozprawą, dokumentacja sprawy nie zawierała potwierdzenia, które dowodziłoby, że sam zainteresowany został poinformowany o dacie zwołania komisji. RIO uznało tłumaczenia Augustyna, że nie wiedział o wezwaniu i postanowiło wyznaczyć nowy termin.
Oto jest. 23. kwietnia po raz kolejny, czyli po raz pierwszy Kazimierz Augustyn będzie mieć okazję wytłumaczyć się ze swych decyzji podjętych przy okazji remontu Alei. Komisja Orzekająca została zwołana na godzinę 10.30 w sali narad Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach. Rozprawy są jawne, każdy więc może uczestniczyć w przesłuchaniu byłego dyrektora MZD w Częstochowie.


Karina Gradzik

Komentarze (3)

23 kwietnia 2010

I jak się to skończyło?


23 kwietnia 2010

I jak się rozprawa skończyła?


23 kwietnia 2010

Bardzo jestem ciekawy, jak ta sprawa się zakończy. Proszę o dalszą część.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama