7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

09 lutego 2012

KULTURA: Gaude Mater zaprasza

7 dni
Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater 15 lutego o godzinie 18 organizuje promocję książki Seweryna Lewandowskiego pt. "Kartoteka wspomnień".
Seweryn Lewandowski

Autor jest absolwentem Politechniki Gdańskiej i emerytowanym nauczycielem akademickim, z zawodu konstruktorem i specjalistą w zakresie Podstaw Niezawodności Urządzeń Technicznych oraz Inżynierii Systemów. Posiada ponad 45 letni staż pracy i duży dorobek zawodowy i naukowy w przemyśle i szkolnictwie wyższym. Pełnił szereg poważnych funkcji, w kraju i zagranicą, w tym między innymi: konstruktora w Stoczni Gdańskiej, projektanta w Biurze Proj. Bud. Morskiego w Gdańsku, kierownika biura konstrukcyjnego w Hucie Częstochowa, eksperta UNIDO i UNESCO w Indiach ds. wdrażania nowoczesnych programów nauczania i planów studiów oraz reformy wyższego szkolnictwa technicznego.
W wieku 80 lat zaczął pisać i do chwili obecnej przygotował dwa tomiki wierszowanej tradycyjnie satyry, zawierające w sumie ponad 2000 humorystycznych aforyzmów, fraszek i definicji pewnych terminów. Napisał też część I "Kartoteki Wspomnień" przypadającą na ten okres jego bogatej, barwnej i burzliwej autobiografii kresowiaka pochodzącego z Pińska (Polesie), która obejmuje pobyt na kresach w latach 1926-1940, deportację do Kazachstanu 1940-1943 r. oraz udział w wojnie 1943-1945 r.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama