7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

08 lutego 2012

Grzejemy sie na przystankach MPK

Grzejemy sie na przystankach MPK

7 dni
9 punktów grzejnych, czyli popularnych „koksowników” pojawiło się przy przystankach komunikacji miejskiej w Częstochowie. To reakcja miejskiego przewoźnika na silne mrozy, które zaczęły dawać się we znaki pasażerom.

Punkty grzejne zostały ustawione przy przystankach autobusowych i tramwajowych, z których korzysta dużo mieszkańców. Przy „koksownikach” można się ogrzać na przystankach MPK: przy placu Daszyńskiego (w dwóch miejscach), przy DH Megasam, przy ul. Śląskiej (na wysokości budynku USC), przy ul. Dąbrowskiego (przy sądach), przy Promenadzie, Estakadzie i na wysokości centrum handlowego Jagiellończycy.
Akcja dogrzewania oczekujących na autobus lub tramwaj pasażerów będzie trwała do czasu ustania siarczystych mrozów.
Jednocześnie w związku z panującymi obecnie niskimi temperaturami magistrat zwraca się do wszystkich mieszkańców z apelem o zgłaszanie miejsc, w których przebywają osoby bezdomne oraz reakcję na wszelkie zaobserwowane sytuacje, które mogą nieść zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi (np. osoby chore lub nietrzeźwe leżące lub siedzące na ławkach, chodnikach, przystankach, itp). Pamiętajmy, że w czasie mrozów takie sytuacje są szczególnie niebezpieczne, nie przechodźmy więc obojętnie!
W razie potrzeby należy skorzystać z numeru alarmowego 112, telefonu interwencyjnego Straży Miejskiej – 986, bezpłatnej wojewódzkiej infolinii kryzysowej – 800 100 022 lub zgłosić zdarzenie dyżurnemu centrum zarządzania kryzysowego w Częstochowie – 34 378 51 01 (02).


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama