7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

19 kwietnia 2010

Szukają starych zdjęć

7 dni
Stare zdjęcia poszukiwane. Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnie chce zorganizować  wystawę pt. „Gmina Miedźno na starej fotografii”.

Podsumowaniem tej ekspozycji ma być oficjalny, gminny kalendarz na rok 2011, składający się z historycznych, ciekawych i przywołujących ducha dawnych czasów fotografii ukazujących lokalne miejsca i wydarzenia sprzed lat. - Pomysł zrodził się zupełnie przypadkowo. Stażystka naszego ośrodka Kinga Pąklak natknęła się na jedno z takich zdjęć przedstawiających ulice naszej miejscowości sprzed kilkudziesięciu lat. Uznaliśmy, że warto byłoby stworzyć zbiór fotografii ukazujących naszą miejscowość i okolice w nieco innym, wspomnieniowym wymiarze – mówi Justyna Mazurek, dyrektor GOK. W związku z tą inicjatywą ośrodek kultury zwrócił się do dyrektorów szkół i proboszczów  z prośbą o udostępnienie archiwalnych zdjęć mogących znajdować się w przyszkolnych Izbach Pamięci i Kronikach Parafialnych. - Liczymy także na pomoc mieszkańców. Może ktoś posiada w swoich zbiorach  ciekawe historyczne fotografie naszego regionu – dodaje Mazurek. GOK oczywiście nie chcą zabierać zdjęć na własność. Zdjęcia zostaną zeskanowane, opisane i zwrócone właścicielom w nienaruszonym stanie.
Na pytania związane z udostępnianiem zdjęć można uzyskać informację pod nr tel: 34178080, 3178071, 785 880 082 lub e mail:  bpmiedzno@wp.pl


Kamil Dutkiewicz

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama