7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

29 grudnia 2011

Po Nowym Roku zmiany w kursach MPK

7 dni
Zakończył się remont ulicy Rakowskiej. Linie autobusowe powróciły na stare trasy. Z kolei po Nowym Roku szykuje się kilka zmian w kursach pojazdów komunikacji miejskiej.

Od czwartku (22 grudnia) dostępna dla ruchu kołowego jest ul. Rakowska. Kursujące dotychczas objazdami linie autobusowe nr 12, 19, 24, 31, 32, 35 i N4 powróciły na swoje podstawowe trasy przez ulice: Rakowską, Limanowskiego i Łukasińskiego
Z kolei od 1 stycznia 2012 r. zmieniona zostanie trasa linii 25, która zapewni nowe, bezpośrednie połączenie dzielnic Północ i Wyczerpy. Nowa trasa na ulicach Św. Brata Alberta i Makuszyńskiego zastąpi zlikwidowaną linię nr 37, a następnie ulicami Karłowicza, Rząsawską, Warszawską, Norwida i Kontkiewicza zostanie wydłużona do przystanku/pętli Wyczerpy-Osiedle.
Od 1 stycznia linia nr 25 kursować będzie ulicami: Malowniczą, Żyzną, Sabinowską, Jagiellońską, Bohaterów Monte Cassino, Korczaka, Śląską/Nowowiejskiego, Kilińskiego/Dąbrowskiego, Dekabrystów, Szajnowicza – Iwanowa, Obrońców Westerplatte, Aleją Wyzwolenia, Fieldorfa Nila, Brata Alberta, Makuszyńskiego, Karłowicza, Rząsawską, Warszawską, Norwida i Kontkiewicza.
Trasa linii 30 zostanie przedłużona do przystanku Jaskrów-Wille.
Bez zmian pozostaną trasy linii nr: 1, 14, 15, 16, 17, 20 i 23. Zmienią się natomiast godziny odjazdów. Dla linii nr 13, 19 i 28 zostanie wprowadzony w kierunku centrum dodatkowy słupek do przystanku Kucelin-Huta, który będzie przystankiem początkowym/końcowym, zamiast dotychczasowego Kucelin-Szpital, który pozostanie w trasach ww. linii przystankiem przelotowym.


AK

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama