7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

23 grudnia 2011

Urzędnicy zasłużyli na premię?

7 dni
To nieprawda, że jest źle z finansami naszego miasta, to nieprawda, że trzeba oszczędzać, to nieprawda, że brakuje pieniędzy – a jeśli nawet, to są takie dziedziny, których oszczędności nie dotyczą. Zaliczają się do nich urzędnicy i ich premie.

Nie ma co spinać się kryzysem, przecież Boże Narodzenie za pasem. A komu pieniędzy brak, niech zapyta prezydenta Częstochowy Matyjaszczyka jak z pustego nalać.
Osoby, pracujące w magistracie mają powody do radości, „Na koniec roku część pracowników magistratu otrzyma premię – w wysokości średnio po 200 złotych” - czytamy w komunikacie urzędu miasta. Co musiał ów urzędnik zrobić, by na wyróżnienie zasłużyć: „Musiał zaangażować się w wykonywanie własnych obowiązków, realizować dodatkowe zadania, dokonywać oszczędności finansowych lub pozyskiwać źródła dodatkowego dochodu, podnosić kwalifikacje oraz wykazać się należytą starannością realizowanych zadań. „Poszkodowani są prezydenci, skarbnik, sekretarz a także dyrektor generalny urzędu. Z informacji pozyskanych z magistratu wynika, iż będzie to pierwsza premia w tym roku. Środki na jej uruchomienie pochodzą z oszczędności w zatrudnieniu i redukcji liczby zastępstw za długotrwale nieobecnych pracowników. Premia przedyskutowana była ze związkami zawodowymi na sesjach rady miasta, w których zwrócona uwagę „na brak – od dłuższego czasu – premii w UM”.
Pewnie ktoś się uśmiechnie, a inny zazgrzyta zębami. Premie wypłacane są, gdyż mówi o nich Regulamin Premiowania i Nagród Pracowników Urzędu Miasta Częstochowy, który to z kolei jest załącznikiem do zarządzenia prezydenta. „Niewypłacenie regulaminowych premii oznaczałoby niewywiązanie się prezydenta z zapisów zarządzenia.”
Kolejne dodatkowe pieniądze  
Na tym nie koniec dodatkowych pieniędzy dla urzędników. Zgodnie z ustawą o wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej wszystkim przysługuje trzynastka. Warunkiem jej uzyskania jest przepracowanie w urzędzie – w ramach stosunku pracy – co najmniej 6 miesięcy w danym roku. Trzynastki urzędnicy otrzymają w marcu.

200 zł – mało, niemało – ale przy 739 urzędnikach daje kwotę 147.800 zł.


Renata R. Kluczna

Komentarze (1)

08 lutego 2012

A premie regulaminowe dla jednostek urzedu Miasta


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama