7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

01 grudnia 2011

Gdzie na ślizgawkę?

Gdzie na ślizgawkę?

7 dni
Sztuczne lodowisko przy ul. Sobieskiego przeszło gruntowny remont wart 4 mln zł (1,5 mln zł z UE) i jest już dostępne dla amatorów jazdy na łyżwach. W piątek (25 listopada) obiekt oddano do użytku.

Lodowisko oficjalnie otworzył Jarosław Marszałek, zastępca prezydenta Częstochowy. - Ruch jest bardzo ważny dla zachowania dobrego zdrowia. Warto korzystać z obiektów, które ułatwiają prowadzenie sportowego trybu życia - przypomniał Zdzisław Wolski, nowy przewodniczący Rady Miasta. Obiekt wyposażono w elektroniczny system obsługi klienta. Dzięki temu można dokładnie zaplanować czas przeznaczony na zabawę, a opłata naliczona minutowo w kasie obejmować będzie rzeczywisty czas korzystania z tafli. Obiekt został wyposażony w zamykane szafki w szatni, a nowa trybuna pomieści 700 osób. Działać też będzie szkółka łyżwiarska. Nowością jest wielofunkcyjność obiektu, który ma służyć mieszkańcom przez cały rok. Będzie to możliwe dzięki znajdującym się pod taflą lodu boiskom: do siatkówki, tenisa i koszykówki. Na piętrze budynku znajdują się pomieszczenia pod wynajem. W jednej z sal działać będzie szkoła sztuk walki oraz kilka pomieszczeń biurowych.
Sztuczne Lodowisko MOSiR czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.30 – 21.00, a w weekendy od 9.00 – 19.30. W dni powszednie do godz.16 bilety są tańsze – za ulgowy zapłacimy 4 zł ulgowy,  6 zł za normalny. Po godz. 16 oraz w weekendy i święta godzina jazdy kosztuje 6 zł dla dzieci i młodzieży i 9 zł dla dorosłych. Dodatkowo dostępne są tzw. bilety rodzinne.
Gdzie jeszcze na ślizgawkę?
W trym roku bezpłatna ślizgawka miejska przeniosła się z placu Biegańskiego pod Galerię Jurajską. Jej otwarcie planowano na sobotę (26 listopada), jednak temperatura uniemożliwiła zamrożenie  wody. Udało się to wczoraj (30 listopada) o godz. 14.00. Z obiektu można skorzystać od poniedziałku do soboty w godz. 10.00-21.00 oraz w niedziele w godz. 10.00 – 20.00. Ślizgawka udostępniona jest wszystkim chętnym całkowicie za darmo. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia łyżew i kasków. Koszt wypożyczenia łyżew wynosi 5 zł/h, z kasków dla najmłodszych skorzystać można za darmo.

AK

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama