7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

01 grudnia 2011

Balt: "Obudzę energię SLD"

7 dni
Marek Balt łapie wiatr w żagle. Świeżo wybrany poseł chce zastąpić Grzegorza Napieralskiego na stanowisku szefa ogólnopolskich struktur SLD.

O kandydaturze Balta poinformował na jednym z portali społecznościowych Tomasz Kalita, rzecznik prasowy SLD, nazywając go „Młodym wyrazistym kandydatem ze Śląska”. Balt sam zgłosił propozycję swojej osoby. Podczas wyborów w SLD zapowiedzianych na 10 grudnia, były przewodniczący naszej rady miasta stanie w szranki z dwoma kontrkandydatami: europarlamentarzystką Joanną Senyszyn oraz Arturem Hebdą, działaczem i radnym SLD z Zielonej Góry. Czołowym zadaniem nowego, tymczasowego szefa partii będzie przygotowanie ugrupowania do wiosennych wyborów, które mają wyłonić przewodniczącego na czteroletnią kadencję.
Joanna Senyszyn - profesor zwyczajny dr hab. nauk ekonomicznych. Od początku kariery naukowej związana z Uniwersytetem Gdańskim, gdzie pełni funkcję kierownika Katedry Badań Rynku. Od 2001 roku jest posłanką na Sejm RP z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W latach 2005-2008 była wiceprzewodniczącą partii. Od 2009 roku Posłanka do Parlamentu Europejskiego z Małopolski i Świętokrzyskiego (Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim)
Artur Hebda – ma 32 lata, jest radnym Sojuszu w Zielonej Górze. W 2005 roku, gdy szefem Sojuszu był Wojciech Olejniczak, pełnił funkcję jednego z pięciu wiceprzewodniczących tej partii.


AK

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama