7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

01 grudnia 2011

Tylko czekać lata...

7 dni
Zakończono trwający rok, a wart ponad 1,2 mln zł remont stawu „Amerykan” w Złotym Potoku. - Teraz będzie to miejsce jeszcze atrakcyjniejsze: z nową groblą dzielącą staw na dwie części, oczyszczonym dnem i pomostami – zapewnia wójt Janowa, Sławomir Krzyształowski.

W ramach projektu uporządkowano czaszę zbiornika – usunięto z dna osad i muł. Przegrodzono zbiornik w górnej jego części groblą ziemną, która będzie służyć do komunikacji pieszej i rowerowej pomiędzy jego prawą i lewą częścią. Nie lada atrakcją dla turystów są nowo powstałe plaże - trawiasta w formie układu tarasowego oraz piaszczysta na prawym brzegu stawu. Po przeciwnej stronie stawu  wykonano dwie plaże piaszczyste.
Drewniane molo, boiska sportowe do piłki siatkowej plażowej, tereny pod lokalizację usług gastronomicznych, ławki parkowe i elementy małej architektury nie tylko podnoszą walory estetyczne okolicy, ale przede wszystkim jej atrakcyjność. Na tą ostatnią niewątpliwie pracują słynne w całej okolicy pstrągi. Gmina ma jeszcze w planach wybudowanie w pobliżu „Amerykana” parkingu.
Celem projektu było stworzenie nowego regionalnego produktu turystycznego „Turystyczna Dolina Wiercicy” zapewniającego długotrwały wypoczynek dla turystów. Projekt jest koordynowany przez gminę Janów, przy współpracy z gminami Olsztyn, Przyrów i Dąbrowa Zielona. Koszt robót budowlanych związanych z zagospodarowaniem stawu Amerykan to 1 222 180,70 zł. Wkład do projektu gminy Janów – 245 156,61 zł. Reszta kwoty, czyli 977 024,16zł to dofinansowanie UE.


AK

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama