7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

02 sierpnia 2022

WĘDKARZ: Wędkarski piknik dla dzieci

7 dni
Stowarzyszenie „Gruszka” z Rzerzęczyc, Koło PZW Wykromet, Ochotnicza Straż Pożarna Rzerzęczyce i Koło Gospodyń Wiejskich z Rzerzęczyc zorganizowało 26 czerwca w Dolinie Dwóch Stawów - „Piknik wędkarski dla dzieci". Tradycyjnie pieczę medialną nad całością sprawował Tygodnik Regionalny 7 dni z Częstochowy.

Po mimo upałów nad wodą stawiła się rzesza osób do najważniejszego punktu pikniku, czyli zawodów wędkarskich, do których przystąpiło 25 zawodniczek i zawodników. Zawody wędkarskie były głównym punktem imprezy, ale również dzieci mogły łowić wędką z ogromnym haczykiem zabawki na sucho, były również przeróżne zabawy z nagrodami, zorganizowane przez niezastąpioną Panią Teresę Banaszkiewicz. Można było przejechać się na kucykach, które przyjechały z stadniny w Siedlcu. Było również coś dla podniebienia: owoce, cukierki, ciasta, napoje, wata cukrowa, grochówka, kiełbaski z ogniska i pieczony dzik. 

Wróćmy jednak do najważniejszego, czyli zawodów wędkarskich. 
W tym roku postanowiono, że z powodu upałów ryby po złowieniu będą od razu wypuszczane, a wszystkie dzieci zajmą pierwsze miejsce i otrzymają takie same nagrody. Po zakończeniu połowów (łowiono: płocie, okonie i wzdręgi, ale trafił się też ponad 30 cm karpik), wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za zajęcie 1 miejsca, medale i paczki z upominkami, które wręczył zastępca wójta gminy Kłomnice Adam Śliwakowski. Wcześniej każdy z uczestników otrzymał: pamiątkowy kubek, smycz i długopis ufundowane przez Okręg PZW w Częstochowie. 

Organizatorzy bardzo dziękują za pomoc w organizacji całej imprezy: Urzędowi Gminy Kłomnice, Okręgowi PZW w Częstochowie, Piekarni Janusza Krysiaka z Kłomnic i Kołu Łowieckiemu „Cyranka” z Sosnowca. Specjalne podziękowania dla Macieja Banaszkiewicza za ufundowanie dla uczestników przypinek upamiętniających piknik.


RSA

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama