7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

02 sierpnia 2022

Uprawa oleandrów - poradnik nerium oleander, oleander pospolity

7 dni
Oleander to rodzaj kwitnącego krzewu powszechnie występującego na wolności. Niektóre rośliny mają przyjemny zapach i mogą być używane jako roślina ozdobna. Kwiaty oleandrów są zwykle pomarańczowe, żółte lub czerwone i rosną w gronach na szczycie długich pędów. Oleandry można wyhodować z nasion lub sadzonek i szybko rosną.

Oleander pospolity - gatunek roślin kwitnących

Oleander pospolity to gatunek rośliny kwitnącej z rodziny Oleandraceae, pochodzącej z regionu Morza Śródziemnego. Jest to krzew lub małe drzewo osiągające wysokość od 2 do 4 metrów. Oleandry zwyczajne są wiecznie zielone i mają skórzaste liście, które zwykle mają około 3 cm długości i 1 cm szerokości. Kwiaty powstają w gronach na krótkich szypułkach, każdy kwiat składa się z pięciu działek kielicha, pięciu płatków i pięciu pręcików z żółtymi pylnikami i pomarańczowymi nitkami.

Oleandry zwyczajne są wiecznie zielone i mają skórzaste liście.

Roślina oleandra była od wieków wykorzystywana do celów leczniczych i jako roślina ozdobna. Do Francji wprowadziła go Katarzyna Medycejska, która zasadziła go w swoich ogrodach. Od tego czasu Francuzi używają go jako symbolu swojego kraju i władzy królewskiej.

Istnieje wiele różnych gatunków oleandrów, które różnią się kolorem, kształtem i rozmiarem. Najpopularniejszym gatunkiem jest Oleandra frutescens, która ma zielone liście z fioletowymi żyłkami i czerwonymi kwiatami, które kwitną od lata do jesieni.

Jak przycinać oleandry i jak o nie dbać? Uprawa roślin, pielęgnacja oleandra.

Oleandry to piękne rośliny o długich, pachnących liściach i białych kwiatach. Dobrze rosną w ogrodach i można je łatwo przycinać.

Jednym ze sposobów przycinania oleandra jest odcinanie martwych gałęzi i liści. Dzięki temu roślina nie rozprzestrzeni się za bardzo, a także ułatwi Ci pielęgnację ogrodu. Innym sposobem jest użycie ostrego noża lub nożyczek, które ułatwiają wyrywanie wszystkich liści bez uszkadzania innych części rośliny.

Istnieje wiele informacji na temat ich przycinania z Internetu, ale większość z nich nie jest zbyt praktyczna dla przeciętnego człowieka. Ważne jest również, by je obficie podlewać, by mieć później obfite kwitnienie.

Proces nawożenia jest dość złożony, ponieważ oleandry mogą być rozmnażane przez sadzonki, warstwy lub nasiona. Posiadają również zarówno rośliny męskie, jak i żeńskie, które muszą zostać zapylone, aby wyprodukować owoce. Jeśli zdecydujesz się na kupno oleandrów, powinieneś też kupić nawóz do oleandrów. Zadbaj o nie, tak jak umiesz najbardziej. Z pewnością przyda Ci się również nawóz do trawy.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama