7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

21 lipca 2022

Konsorcjum z Sopotu dokończy przebudowę DK1

7 dni
Znamy już nowego wykonawcę przebudowy DK1. W zasadzie niespodzianki nie było, ale zabawa w zgadywanki dopiero przed nami. Czy nowy wykonawca dotrzyma terminu zakończenia przebudowy do końca listopada 2023 roku? Skąd miasto zamierza wziąć pieniądze na pokrycie zwiększonej przez nowego wykonawcę kwoty za prace budowlane? Czy 359 milionów złotych to już ostateczny koszt inwestycji i czy na pewno nie wzrośnie, zważywszy na wciąż rosnącą inflację?
Przedstawiamy najnowszy komunikat Miejskiego Zarządu dróg w Częstochowie.

„Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie w drodze zakończonego postępowania przetargowego wyłonił wykonawcę realizacji pozostałego do wykonania zakresu przebudowy alei Wojska Polskiego (DK-91). Najkorzystniejszą ofertę, która uzyskała pozytywną oceną formalną, zaproponowało konsorcjum firm: NDI S.A i NDI Sopot S.A. Firmy wyceniły konieczne do wykonania prace na nieco ponad 359 mln zł. Oczekiwanym przez zamawiającego terminem zakończenia inwestycji jest 30.11.2023 roku. Zgodnie z założonym w przetargu zakresem inwestycji zadanie ma być zrealizowane według pierwotnych założeń i projektu, na który uzyskano zezwolenie na wykonanie inwestycji drogowej.

Po rozstrzygnięciu przetargu rozpoczął się bieg wymaganych prawem terminów, koniecznych do wypełnienia procedury m.in. w związku z obowiązkową kontrolą uprzednią prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po zakończeniu przewidzianych prawem formalności i tylko w sytuacji zabezpieczenia montażu finansowego przez zamawiającego możliwe będzie podpisanie umowy z wyłonionym konsorcjum firm wykonawczych.
O każdej istotnej dla przyszłości tej inwestycji sprawie poinformujemy niezwłocznie w odrębnych komunikatach.

Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD w Częstochowie”.


red.

Komentarze (2)

29 lipca 2022

Ciekawe czy maja już pieniądze na uregulowanie spraw przy przebudowie Głównej


25 lipca 2022

Ciekawy jestem wyniku kontroli Prezesa UZP.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama