7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

11 maja 2022

WĘDKARZ: VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Wędkarzy na Jasną Górę

WĘDKARZ: VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Wędkarzy na Jasną Górę

7 dni
Dwa lata trzeba było czekać, by wędkarze z całej Polski mogli się spotkać na VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce na Jasnej Górze. Pielgrzymka w 2020 i 2021 roku nie mogła się odbyć z powodu epidemii COVID-19. W 2020 roku nasilenie zachorowań spowodowało, że została ona odwołana w ostatniej chwili. W tym roku wszystko się udało i 30 kwietnia brać wędkarska spotkała się na mszy w Kaplicy Matki Boskiej przed Najświętszym Obrazem.

Przed wejściem do kaplicy przybyłych gości witał Eugeniusz Bugaj prezes Zarządu Okręgu PZW Częstochowa - organizatora tegorocznej pielgrzymki. Tradycyjnie przed ołtarzem ustawiły się Poczty Sztandarowe reprezentujące: Okręg PZW Częstochowa, Koło PZW Bytów, Koło PZW Górnik Bełchatów i Koło PZW Wodnik Częstochowa. 
Mszę Świętą celebrował Grzegorz Stanula Kapelan wszystkich wędkarzy Archidiecezji Częstochowskiej. 

Po zakończeniu mszy Prezes Eugeniusz Bugaj przekazał Jasnej Górze od zgromadzonych wędkarzy w Darze Ołtarza przepiękne świece. Wręczył je O. Waldemarowi Pastusiakowi Kustoszowi Sanktuarium Jasnogórskiego. 

Gdy zakończyły się oficjalne uroczystości zainteresowana grupa uczestników spotkała się w auli Przeora Kordeckiego. Tam, jako pierwszy głos zabrał Eugeniusz Bugaj, który podziękował wszystkim uczestnikom za przybycie, a w szczególności tym najbardziej wytrwałym z Bytowa i Bełchatowa, którzy pd początku uczestniczyli w każdej pielgrzymce. Podziękował również księdzu Grzegorzowi za przepiękną celebrę mszy, wręczając mu upominek wędkarski, z którego jako doskonały spinningista na pewno zrobi użytek. Następnie wystąpili Paweł Wasik artysta malarz związany z Jasną Górą i Mariusz Tokarz Komendantowi Straży Jasnogórskiej (pomysłodawcy pielgrzymki), którzy podziękowali władzom Okręgu Częstochowskiego za kontynuowanie ich pomysłu i duże zaangażowanie w organizację wszystkich pielgrzymek. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali znaczki upamiętniające to spotkanie ufundowane przez organizatorów pielgrzymki i tradycyjnie Paweł Wasik przekazał namalowaną przez siebie kopię obrazu Matki Boskiej z wszystkimi certyfikatami: prezesowi Okręgu, najmłodszemu i najstarszemu uczestnikowi pielgrzymki. Ksiądz Grzegorz otrzymał od niego portret Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego. Potem zaproszono wszystkich na IX już pielgrzymkę, która odbędzie się w kwietniu przyszłego roku.


RSA

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama