7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

27 października 2011

Tylko dziś – darmowe badanie kości!

7 dni
W czwartek, 27 października, Centrum Leczenia Chorób Kości i Stawów PST zaprasza wszystkich mieszkańców Częstochowy i regionu na bezpłatne badanie densytometryczne. Za pomocą nowoczesnego sprzętu pracownicy częstochowskiego Centrum sprawdzą gęstość kości pacjentów i, w razie potrzeby, skierują do właściwego specjalisty.

Dzień bezpłatnych badań densytometrycznych to szansa na wczesne wykrycie zmian chorobowych w kościach i podjęcie leczenia zanim kości staną się na tyle kruche, że nawet ześlizgnięcie się nogi ze stopnia może spowodować złamanie. – Dysponujemy sprzętem najnowszej generacji. Badanie jest całkowicie bezbolesne i nieszkodliwe dla zdrowia. Cały pomiar trwa kilka minut i pacjent nie musi się rozbierać, trzeba jedynie zdjąć metalowe części odzieży – mówi Ewa Turek, terapeutka Centrum Leczenia Chorób Kości i Stawów PST.
Osteoporoza to choroba kości, zaliczana obecnie do chorób społecznych. Dla chorych na osteoporozę nawet drobny wypadek może skutkować złamaniem kości, a późniejsze zrastanie jest trudniejsze i wolniejsze niż u osób zdrowych. Według statystyk, w Polsce osteoporoza dotyka aż 4 milionów osób. Z czego to wynika? Siedząca praca, zła dieta, znikoma aktywność fizyczna – coraz więcej z nas może tak opisać swój tryb życia, a właśnie to nieuchronnie prowadzi nas do osłabienia i odwapnienia kości. Najczęściej na osteoporozę cierpią osoby starsze (po 70. roku życia aż połowa), jednak z roku na rok przybywa ludzi młodych.
Bezpłatne badanie densytometryczne będą prowadzone 27 października w godzinach 9:00 – 17:00 w Centrum Leczenia Chorób Kości i Stawów PST w Częstochowie, przy ul. Jagiellońskiej 67/71. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu (34) 370 95 97. Więcej informacji na stronie http://www.pst-polska.pl/84332086_densytometria.html.


AK

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama