7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

27 października 2011

Masz problem - mediator pomoże

7 dni
Za pieniądze z miejskiego budżetu Stowarzyszenie Polski Instytut Mediacji i Integracji Społecznej uruchomi punkt konsultacyjno-mediacyjny, który będzie pełnił rolę doradczą dla mieszkańców.

Do grudnia tego roku doświadczeni mediatorzy świadczyć będą profesjonalną pomoc w pozasądowym rozwiązywaniu sporów i konfliktów z zakresu prawa cywilnego, prawa karnego, postępowania w sprawach nieletnich, rodzinnych i oświatowych. Punkt prowadzi Stowarzyszenie Polski Instytut Mediacji i Integracji Społecznej, które otrzymało dofinansowanie w ramach zlecania zadań publicznych w ramach otwartego konkursu ofert. - Swoje działania kierujemy do wszystkich osób zgłaszających się po pomoc, które same nie potrafią rozwiązać konfliktów rodzinnych, opiekuńczych, sąsiedzkich, na skutek zbyt silnych emocji, złej komunikacji, braku zaufania czy złożoności problemu – wyjaśniła Agnieszka Rutkowska, prezes stowarzyszenia. - Chcielibyśmy także prowadzić mediacje w trudnych sprawach ludzi eksmitowanych, pozbawionych pracy itp. Pragniemy, aby mediacja w naszym mieście stała się procedurą radzenia sobie ze sporami szerzej dostępną i lepiej poznaną - dodaje.
Na bezpłatne konsultacje mediacyjne można umawiać się telefonicznie, pod nr tel.: 602 688 817, lub mailowo: pkm.czestochowa@vp.pl


AK

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama