7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

10 września 2021

Poznaliśmy się w wakacje

7 dni
Grupa wolontariuszy przez kilka godzin sprzątała i czyściła infrastrukturę zdewastowanego częstochowskiego grillparku przy Promenadzie.

Rajd rowerowy ze  Stowarzyszeniem Polska 2050

W ramach ogólnopolskiej akcji #poznajmysie w sierpniu, członkowie Stowarzyszenia Polska 2050 powiatu lublinieckiego zorganizowali rajd rowerowy, którego założeniem było w sposób bezpośredni i ekologiczny dotarcie do osób z mniejszych miejscowości, spotkanie się i porozmawianie z nimi o programie naszego Ruchu. Rozdawaliśmy specjalnie przygotowane ulotki oraz pamiątkowe breloczki.
Rajd, który łącznie liczył niemal 50 km i przebiegał przez cztery gminy: Lubliniec, Koszęcin, Herby i Kochanowice i zakończył się w Pawełkach integracyjnym grillem. 
Spotkanie to było też okazją, aby zebrać dary dla osób w kryzysie bezdomności w ramach akcji „Plecak dla bezdomnego”.

Nakręceni z Polską 2050 w Myszkowie

Również w Myszkowie, na terenie kompleksu rekreacyjnego „Dotyk Jury”, członkowie i sympatycy Polski 2050 zorganizowali spotkanie z mieszkańcami z cyklu #poznajmysie. Poza słodkim poczęstunkiem oraz degustacją miodów była to również świetna okazja, żeby dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat pszczół oraz tego, jak zrobić ekologiczny hotel dla owadów.
Myszkowskie koło powiatowe Stowarzyszenia Polska 2050 rozpoczęło także zbiórkę plastikowych nakrętek na leczenie lub rehabilitację osób potrzebujących pomocy. Akcja NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE W MYSZKOWIE polega na rozstawianiu w różnych częściach miasta ośmiu specjalnie przygotowanych pojemników na nakrętki, zrobionych z recyklingu opon samochodowych pomalowanych na żółto lub zielono, które będą regularnie opróżniane przez wolontariuszy.

Generalne porządki na Promenadzie

Akcję #poznajmysie w naszym regionie, zakończyliśmy w Częstochowie w ostatnią sobotę sierpnia. Członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 regionu częstochowskiego sadzili drzewa przy Promenadzie im. Czesława Niemena. W miejsce zniszczonych przez wandali drzewek posadziliśmy trzy dwumetrowe świerki serbskie. 
Następnie grupa naszych wolontariuszy przez kilka godzin sprzątała i czyściła infrastrukturę zdewastowanego częstochowskiego grillparku przy Promenadzie. Posprzątaliśmy śmieci, usunęliśmy większość napisów z wiat, ławek i koszy, oczyściliśmy cokoły do grillowania i naprawiliśmy oberwane daszki wiat grillowych.
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w nasze akcje.

Piotr Strach, Stowarzyszenie Polska 2050 w Częstochowie.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama