7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

07 września 2021

Nr alarmowy 998 przejmą Katowice

7 dni
Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR) w Katowicach od 9 września zacznie przejmować obsługę zgłoszeń na numer alarmowy 998. Proces przekazywania obsługi takich zgłoszeń trwa w całym kraju.

Już teraz CPR Katowice obsługuje zgłoszenia na numery alarmowe 112 i 997. We wrześniu 2021 r. przejmie natomiast zgłoszenia na numer 998 – wówczas osoba dzwoniąca na ten numer dodzwoni się do operatora numerów alarmowych. Ten z kolei zapyta o wymagane informacje i za pomocą systemu teleinformatycznego (dokument elektroniczny – tzw. formatka) przekaże zgłoszenie do właściwego dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego/Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w celu realizacji zgłoszenia.

Osoba dzwoniąca po pomoc na numer alarmowy 998 nie odczuje różnicy w obsłudze zgłoszenia. Operatorzy CPR Katowice od samego początku jego funkcjonowania (od 2013 roku) odbierają zgłoszenia wpływające na numer alarmowy 112, które przekazywane są do Państwowej Straży Pożarnej.
 
Procedura przejmowania obsługi wywołań numeru alarmowego 998 przez CPR Katowice ma potrwać od 9 do 20 września. Jeżeli chodzi o Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie to przełączenie nastąpi 20 września o godz. 10.

Przy okazji warto pamiętać! Z numerów alarmowych należy korzystać tylko w sytuacji potrzeby dokonania zgłoszenia alarmowego, a więc w sytuacji zagrożenia zdrowia, życia, mienia, środowiska, bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Jeśli chcemy skontaktować się telefonicznie z Państwową Strażą Pożarną – lecz nie po to, aby dokonać zgłoszenia alarmowego – wtedy powinniśmy zadzwonić na numer miejski. W Częstochowie to numery tel.:

34 361 55 21
oraz
34 361 55 63.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama