7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

12 maja 2021

Pierwsza zebra 3D w Częstochowie

Pierwsza zebra 3D w Częstochowie

7 dni
W dzielnicy Zawodzie-Dąbie pojawiło się pierwsze w Częstochowie, innowacyjne przejście dla pieszych wykonane metodą 3D. Pasy powstały na wniosek radnych „Wspólnie dla Częstochowy”, w ramach projektu „ICE Hello”.

Ponieważ przepisy na chwilę obecną uniemożliwiają stosowanie tego typu przejść na drogach publicznych, pasy 3D zostały namalowane pilotażowo, na drodze wewnętrznej prowadzącej do miejskich jednostek oraz szkół (ulica boczna od ul. Legionów).

Radni „Wspólnie Dla Częstochowy” deklarują, że będą wnioskować, by tego typu przejścia pojawiły się w każdej dzielnicy naszego miasta.

- Celem przejścia wykonanego metodą 3D jest pobudzenie wyobraźni kierowców. Mamy nadzieję, że w przyszłości na tego typu przejściach nie będzie dochodziło do wypadków, ponieważ życie i zdrowie ludzi jest najważniejsze – mówi radna WdC, Krystyna Stefańska.

Radny Jacek Krawczyk natomiast dodaje: - Będziemy zachęcać różne podmioty, miasto, spółdzielnie mieszkaniowe do zastosowanie tego rozwiązania na szerszą skalę w miejscach, w których pozwolą na to przepisy prawa.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama