7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

05 lutego 2021

Koniec z emeryturami do rąk własnych

7 dni
Rząd szykuje zmiany w sposobie wypłat rent i emerytur. Skończy się czekanie na listonosza, bo pieniądze będą trafiać na konta seniorów. Dlatego każdy nowy senior – jeśli jeszcze nie ma – musi założyć indywidualne konto bankowe.

Na razie seniorzy mają wybór - gotówka albo przelew. Jednak jak wynika z wykazu prac legislacyjnych rządu, niedługo o przekazach gotówkowych będzie można zapomnieć.

Zmiany będą dotyczyć wyłącznie osób, które na emeryturę przechodzą. Nowi emeryci, którzy nie mają konta i co miesiąc czekają na listonosza, nie będą musieli biec do banku, by założyć rachunek.

Dane mówią same za siebie. Seniorów, którzy korzystają z kont bankowych i dostają świadczenia przelewem jest coraz więcej. ZUS podaje, że taką formę wybrało już trzy czwarte emerytów.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podkreśla, że we współpracy z instytucjami finansowymi już od wielu lat zachęca świadczeniobiorców do korzystania z bezgotówkowych form wypłaty świadczeń. Poza tym wpłata emerytury na rachunek bankowy jest rozwiązaniem bezpiecznym. Ogranicza ryzyko kradzieży środków w wyniku oszustw znanych jako metoda „na wnuczka” czy „na policjanta”.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama