7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

26 listopada 2020

MPK zwróci uczniom pieniądze za bilety w czasie zdalnego nauczania

7 dni
W związku z trwającym zdalnym nauczaniem uczniów szkół podstawowych, średnich oraz studentów, od 16 listopada autobusy komunikacji miejskiej w Częstochowie kursują według rozkładu wakacyjnego.

MPK w Częstochowie informuje, że pasażerowie – dzieci i młodzież - mogą wnioskować o zwrot pieniędzy za okres, w którym byli pozbawieni możliwości korzystania z ważnego biletu okresowego. Żeby uzyskać zwrot należy zwrócić się z pisemnym wnioskiem, np. drogą mailową na adres: bilety@mpk.czest.pl lub sekretariat@mpk.czest.pl (ewentualnie drogą pocztową) ze wskazaniem okresu, którego dotyczy sprawa wraz z podaniem numeru karty miejskiej i numerem rachunku bankowego, na który zostanie zwrócona określona suma.

Miejski przewoźnik informuje ponadto, że:

* Kwota będzie wyliczona proporcjonalnie od dnia wprowadzenia nauki zdalnej dla ucznia lub studenta do końca ważności danego biletu (jeśli bilet wygasł w międzyczasie).

* W przypadku, kiedy bilet jest wciąż ważny, okres do zwrotu będzie wyliczony za czas od dnia wprowadzenia nauki zdalnej do dnia jej zniesienia lub do daty zakończenia ważności biletu, jeśli okres nauki zdalnej będzie dłuższy niż jego ważność.

* Wniosek powinien być złożony niezwłocznie. Prośba o zwrot powinna zostać złożona w trakcie trwania nauki zdalnej. Wnioski wysłane po przywróceniu nauki stacjonarnej będą rozpatrywane negatywnie.

* Pamiętajmy, że po złożeniu wniosku o zwrot niewykorzystanej wartości, bilet zostaje zablokowany i nie uprawnia do korzystania z przejazdów. Osoby podróżujące bez ważnego biletu narażają się na karę finansową.


red.

Komentarze (1)

21 grudnia 2020

Wydawałoby się że MPK to jak widać bogate przedsiębiorstwo skoro może pozwolić sobie na zwrot pieniędzy za bilety , szczególnie po niedawnych wyborczych darmowych przejazdach dla niektórych grup społecznych, napędzających elektorat SLD, lecz bez odpowiedniej rekompensaty z Urzędu Miasta. Niestety z firmy która jeszcze niedawno przynosiła zyski , za nowego prezesa wyparowały pieniądze a MPK wisi na skraju bankrutctwa. Prezes Sikora który odszedł z MZDiT podobno z prokuratorskimi zarzutami niegospodarnośći , został za (karę) prezesem MPK. Podobne roszady zresztą to już norma w miejskich spółkach. Ot taka to praworządność w wykonaniu Matyjaszczyka i SLD.


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama