7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

26 listopada 2020

Zawody o Puchar 40-lecia Koła PZW Wykromet

7 dni
W niedzielę 13 września o siódmej rano nad zbiornikiem „NO KILL” w Strzelcach Wielkich stawili się członkowie Koła Wykromet, by rywalizować w wędkarskich zawodach o „Puchar 40-LECIA Koła”.

Zawody odbyły się zgodnie z wszystkimi zasadami, wynikającymi z stanu epidemii Covid -19. Wędkowano (metodą gruntową) 5 godzin z prawego brzegu zbiornika (od rzeki Pisi), pod okiem Sędziego Głównego Zbigniewa Wdowicza. 

Podczas wędkowania w siatkach lądowały głównie karasie, ale takie około kilograma każdy. Trafiały się również: pojedyncze karpie wszystkie ważące ponad 3 kilogramy, 1,5 kilogramowy sandacz oraz nieduże płocie, leszcze, wzdręgi i jazgarze. 

Zwycięzca zawodów Sebastian Sośniak złowił jedynego amura, ale za to takiego, któremu niewiele brakowało do 6 kilo. Wielu wędkarzy holowało wielkie ryby, ale niestety, to one okazały się górą, zrywając żyłki. Wszystkie duże ryby, które złowiono natychmiast były ważone i z wielką starannością wypuszczane do wody. 

Po zakończeniu rywalizacji wszyscy udali się na posiłek (za przygotowanie przepysznych golonek wielkie podziękowania należą się Bożenie Michalak). Należy również podziękować za pomoc w organizacji zawodów Januszowi Krysiakowi i Jerzemu Bekusowi. 

Po podliczeniu wyników, gdy już wszyscy zaspokoili apetyt, Robert Amborski prezes Koła wraz z Sędzią Głównym wręczyli najlepszej szóstce puchary, dyplomy i upominki. Najlepszym najmłodszym uczestnikiem zawodów został Paweł Kowalski.

Najlepsza szóstka:

1. Sebastian Sośniak
2. Andrzej Michalak
3. Piotr Michalak
4. Sławomir Nowak
5. Janusz Krysiak
6. Szymon Tomaszewski


RSA

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama