7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

18 listopada 2020

LIST OTWARTY do zastępcy prezydenta, Piotra Grzybowskiego

LIST OTWARTY do zastępcy prezydenta, Piotra Grzybowskiego

7 dni
Wezwanie do niezwłocznego zaprzestania naruszania dóbr osobistych i usunięcia skutków


Panie zastępco prezydenta, w związku z wpisem dokonanym z Pańskiego konta Facebook (FB) o treści: „Myślę, że dziewczyny i prezydium RM tego tak nie zostawią. Kłamstwo, manipulacja i cyniczne wykorzystywanie choroby jednego z radnych” w kontekście podejmowanych przeze mnie działań mających piętnować bezprawne zachowania części częstochowskich radnych, które w dniu 29.10.2020 grupowo pozowały do zdjęć na terenie Urzędu Miasta Częstochowy bez zachowania należytych środków ostrożności tj. bez założonych maseczek ochronnych oraz bez zachowania bezpiecznego dystansu. Zdjęcia z tego wydarzenia ww. radne opublikowały na łamach portali społecznościowych w ten sposób, reklamując ten proceder.

W tym miejscu należy się Panu pouczenie, że Radny Miejski to funkcjonariusz publiczny, który z racji pełnionej funkcji zgodne z obowiązującymi przepisami naraża się na dużo większe konsekwencje prawne. Pańska aprobata dla łamania prawa jak ww. sytuacji jest  naganna i winna zostać napiętnowana. Warto podkreślić, iż radne swoim zachowaniem wskazują ,że czują się osobami ponad prawem i narażają zdrowie oraz życie uczestników spotkania. Przedstawianie zdjęć szerszej opinii publicznej może stanowić zachętę do łamania prawa. Zapewne będzie to skutkować zarzutami sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego.

Natomiast niedopuszczalne jest i zasługujące na potępienie wypowiadanie się w przestrzeni publicznej w ten sposób o radnym przez zastępcę prezydenta miasta. Nawet od zwykłego urzędnika, jakim Pan jest wymaga się realnej oceny sytuacji oraz powściągliwości w wydawaniu swoich stwierdzeń. Tym bardziej, że wypowiadając je w przestrzeni publicznej z racji pracy, jaką Pan wykonuje są one odbierane, jako stanowiska Prezydenta Miasta Częstochowy w sprawie.
W związku ze stwierdzeniem przez Pana, że mój post na FB ww. temacie zawiera kłamstwo, manipulację i cyniczne wykorzystywanie choroby jednego z radnych, w sposób świadomy naruszył Pan moje dobre imię osobiste, podważył wiarygodność i mógł Pan wprowadzić w błąd opinię publiczną.
Nie można nazwać kłamstwem, manipulacją i cynizmem zestawienia dwóch faktów, którego dokonałem.

Wobec zaistniałej sytuacji żądam zaprzestania dalszego naruszania moich dóbr osobistych, w szczególności dobrego imienia oraz o niezwłoczne usunięcie skutków naruszania dóbr osobistych poprzez złożenia stosownego oświadczenia w tej kwestii o treści:
 
„Przepraszam radnego Piotra Kaliszewskiego za to, że moim komentarzem o treści „Myślę, że dziewczyny i prezydium RM tego tak nie zostawią. Kłamstwo, manipulacja i cyniczne wykorzystywanie choroby jednego z radnych”, który umieściłem na FB naruszyłem jego dobra osobiste, dobre imię, podważyłem wiarygodność oraz mogłem wprowadzić w błąd opinię publiczną”.

Oświadczenie proszę zamieścić w miejscu, w którym zamieścił Pan przedmiotowy wpis na FB oraz w wydaniu internetowym i na pierwszej stronie wydania tradycyjnego Tygodnika Regionalnego 7 dni w terminie 14 dni od otrzymania tego pisma. Proszę również o usunięcie przedmiotowych wpisów.
W przypadku braku złożenia stosownego oświadczenia o satysfakcjonującej mnie treści informuję, że wystąpię do właściwych organów celem ochrony mojej czci i dobrego imienia.

Piotr Kaliszewski
Radny Miasta CzęstochowyKomentarze (5)

25 listopada 2020

Radne miasta wzorowały się na elitach sejmowych z premierem i prezydentem na czele.Z tego wynika że tylko podatnik musi chodzić w maseczkach i dla niego są mandaty, a reszta to święte krowy.


25 listopada 2020

Lewicę zawsze cechowała prostota wypowiedzi oparta na szerokiej gamie wulgaryzmów oraz zamiłowanie do swobodnego chędożenia. Patrząc na nasz magistrat, to faktycznie coś w tym jest.


23 listopada 2020

a czego się spodziewać od tego towarzystwa.Te słowa zawsze u nich były a teraz jest lewackie pozwolenie używania ich publiczne. A swoją drogą naiwnosć tego pana liczącego na przeprosiny jest porażająca.


20 listopada 2020

Widzę, że dla "lewej strony" życia publicznego słowa Wyp*******Ć, Jeb**ć, zesr....wchodza na stałe do slownika


20 listopada 2020

Nie strasz, nie strasz bo się ...... Przy okazji Panie radny prosimy o komentarz do bezmaseczowych występów z sejmowej trybuny wicepremiera Kaczyńskiego !


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama