7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

12 sierpnia 2020

7 dni
Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika 7 dni będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Nr 46 (184) 2007
* „Zwolnieni z podatku” - autorstwa redakcji

Na ostatniej sesji Rady Miasta radni znieśli podatek od psów. Od przyszłego roku właściciele czworonogów zaoszczędzą tym samym 48 złotych. Straci na tym z kolei budżet Urzędu Miasta, który zostanie uszczuplony o około 70 tysięcy złotych.

Nr 47 (185) 2007
* „Abonent czasowo niedostępny” - autorstwa Renaty Ryłko

Pan Kazimierz P., mieszkaniec Częstochowy w 2005 roku pożegnał się z tym światem. Niestety nie zdążył zakończyć wszystkich swoich spraw, w tym rozwiązać umowy z Telekomunikacją Polską S.A. Nie przewidział ile problemów własną śmiercią sprawi najbliższym, znajomym, a nawet ludziom obcym. Adres, wcześniej przez niego zamieszkiwany, nowych najemców windykacja TP S.A. zasypywała listami – w sprawie pana Kazimierza. Rodzina zmarłego tuż po śmierci kilkakrotnie listownie przesyłała do TEPSY akt zgonu pana Kazimierza. Zadłużenie, o które oskarżała pana Kazimierza powstało już po śmierci pana Kazimierza, mimo, że nikt w mieszkaniu nie mieszkał, a najbliżsi informowali operatora o konieczności likwidacji numeru telefonu. Mimo tego TP S.A kontynuowała korespondencję z umarłym. Mimo szczerych chęci on kontaktu nawiązać nie może, a nowy adres nie jest tajemnicą – Cmentarz Komunalny, Aleja Wszystkich Świętych, kwatera 102. 

Nr 49 (187) 2007

* „Wszystko o Alei” - autorstwa Moniki Kożuch i Renaty Ryłko

Ponad dwuletni remont III Alei Najświętszej Marii Panny prawie się zakończył. Definitywny finisz nie nastąpi jednak zbyt prędko. Oficjalnego otwarcia dokonali zwykli pracownicy, którzy zdjęli barierkę z ulicy. ...zauważono m.in. nierówności nawierzchni oraz popękane płytki. Dyrekcja MZD wielokrotnie wzywała do naprawienia usterek, ale konsorcjum nie podejmowało żadnych działań. 29 października podjęto więc decyzję o rozwiązaniu umowy z konsorcjum, z powodu zaniedbań firm i nie zakończenia prac w terminie. Od tego dnia liczone są odsetki za nieterminowość. Za każdy dzień zwłoki wykonawca jest obowiązany inwestorowi wypłacić 28 tys. zł kary. Będą także potrącenia za jakość remontu, około 2 milionów zł.

* „Porozumienie ze związkowcami” - autorstwa redakcji
Doszło do porozumienia między władzami miasta a związkowcami w sprawie restrukturyzacji Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Do rozmów powrócono po proteście NSZZ „Solidarność” przed Urzędem Miasta. Akcje protestacyjne w czasie negocjacji władze miasta uznały za zerwanie rozmów, ale dla dobra pacjentów powrócono do nich. Ostatecznie związkowcy zgodzili się na wydzierżawienie nieruchomości przy ul. Mickiewicza 12 wraz z pracownikami odpowiedzialnymi za usługi zdrowotne.

Nr 50 (188) 2007
* „Zabić inwestora” - autorstwa Renaty Ryłko

Do nietypowej, a wręcz zaskakującej sytuacji doszło w Szczekocinach. Rzecz rozbija się o zespół pałacowo-parkowy, po którym do niedawna hulał wiatr, a od 2003 roku zabytkowymi obiektami zaopiekował się prywatny inwestor. Ten ostatni u zazdrośników wzbudza niezdrowe emocje. Mocno kontrowersyjna umowa dzierżawy, zawarta pomiędzy Miastem i Gminą Szczekociny a Marianem K. z Częstochowy obowiązywać miała przez 30 lat. (…) inwestor zakasał rękawy i przystąpił do odbudowy ruiny. W zaledwie 3 lata, zabytkowe obiekty pochłonęły 5 milionów złotych, wyłącznie z prywatnej kieszeni inwestora.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama