7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

05 sierpnia 2020

7 dni
Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika 7 dni będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Nr 41 (179) 2007
* „Usiądź z Poświatowską” - autorstwa Mabi

Już od dziś będzie można usiąść na ławeczce w III Alei Najświętszej Maryi Panny razem z Haliną Poświatowską. Ławeczka wykonana z brązu z naturalnej wielkości postacią poetki zostanie odsłonięta w 40. rocznicę jej śmierci. Pomysłodawcami i opiekunami projektu byli Tadeusz Kosela i Włodzimierz Karankiewicz – plastycy z Częstochowy. Realizację pomysłu powierzono poznańskiemu artyście Robertowi Sobocińskiemu.

Nr 42 (180) 2007
* „100 lat minęło” autorstwa MB-K

Częstochowskie I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego kształci młodzież już od wieku. Z tej okazji odbyły się w szkolnych murach jubileuszowe uroczystości. Absolwenci mogli po latach spotkać się z kolegami z ławki i powspominać czasy, które odeszły już do lamusa. (…) Na korytarzach można było spotkać znane w regionie twarze. Każdy mógł się wpisać do księgi gości i otrzymać jubileuszowe pamiątki.

Nr 43-44 (181-182) 2007
* „Śmierć konkurencji” - autorstwa Renaty Ryłko

Wybory za nami. Było gorąco, choćby dlatego, że dość ciasno, bo elektorat dopisał jak nigdy. Na 493.644 osoby uprawnione do głosowania z naszego terenu, lokale wyborcze odwiedziło 261.347 osób. W okręgu częstochowskim frekwencja wyniosła 52,94 proc., nieznacznie w stosunku do średniej krajowej. W Częstochowie natomiast aż 60,43 proc. (…) W dwóch punktach wyborczych zabrakło kart do głosowania. Nie było jednak przestoju. Zdecydowanie w naszym mieście wygrała Platforma Obywatelska (46,2 proc.). Szczęście opuściło też długoletniego posła Andrzeja Grzesika (Samoobrona), dla którego zabrakło miejsca na Wiejskiej. Największym jednak przegranym jest Jarosław Lasecki, były senator. W ciągu dwóch lat ubiegał się o fotel w senacie i zajmował go tylko przez chwilę. (…) PSL nie wprowadził do sejmu i senatu żadnego swojego kandydata z naszego regionu.

Nr 45 (183) 2007
* „ Browar pójdzie pod młotek” - autorstwa redakcji

Urząd miasta postawił ultimatum łódzkiej spółce LCC, która obecnie jest właścicielem terenu i kompleksu budynków zabytkowego Browaru przy ulicy Ogrodowej. Spółka ma uregulować dług wobec gminy i Skarbu Państwa albo Browar zostanie zlicytowany 20 listopada. Właściciel firmy – Jan Lus – zapewnia jednak, że ma inwestora, z którym podpisze umowę i nie dopuści do licytacji.

* „Będą ekrany przy trasie” - autorstwa redakcji
Trwa budowa ekranów tłumiących hałas wzdłuż drogi krajowej A-1 od ulicy Rakowskiej do Bohaterów Katynia. W okolicy mieszka około 30 tys. częstochowian, którzy skarżą się na głośne odgłosy przejeżdżających samochodów. Zanotowano także na tym odcinku znaczną liczbę wypadków. Inwestycja ma poprawić warunki mieszkaniowe i bezpieczeństwo.

Nr 46 (184) 2007
* „Zwolnieni z podatku” - autorstwa redakcji

Na ostatniej sesji Rady Miasta radni znieśli podatek od psów. Od przyszłego roku właściciele czworonogów zaoszczędzą tym samym 48 złotych. Straci na tym z kolei budżet Urzędu Miasta, który zostanie uszczuplony o około 70 tysięcy złotych.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama