7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

16 lipca 2020

Solidarna Polska: Zjednoczeni we wspólnym celu

7 dni
Monika Fajer, pełnomocnik Solidarnej Polski Okręgu nr 28: Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zagłosowali na Prezydenta Andrzeja Dudę. Ta wygrana jest dla nas bardzo ważna, ważna dla miast, ale przede wszystkim ważna dla całej Polski. To był jedyny kandydat, odpowiedni do pełnienia funkcji Prezydenta Polski.


- Przede wszystkim chciałabym podziękować Panu Ministrowi Środowiska Michałowi Wosiowi, który nas od samego początku bardzo wspierał. Nawet jeśli ten kontakt nie zawsze był bezpośredni, to bardzo nas dopingował i zachęcał do pracy. Zawsze był żywo zainteresowany – choćby poprzez częste kontakty telefoniczne - tym, jak kampania na naszym terenie przebiega i zawsze chętnie służył swoją pomocą. Wsparcie płynęło też od Pana Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, Pani Europoseł Beaty Kempy, Pani Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Aliny Nowak. Wspierał nas również Minister Michał Wójcik. Kampania do ostatniej chwili była bardzo wyczerpująca, ale uważam, że opłacało się. Jako Solidarna Polska w Częstochowie, wykonaliśmy ogromną pracę i osiągnęliśmy bardzo wiele - wszystko co było można!

- Co jeszcze można powiedzieć o kampanii prezydenckiej w regionie częstochowskim?
- Kampania wyborcza była bardzo dynamiczna, bo czasu nie mieliśmy zbyt dużo, zwłaszcza przed drugą turą wyborów. My jako Solidarna Polska działaliśmy w tej kampanii bardzo intensywnie i co ważne: wszyscy razem, zjednoczeni we wspólnym celu. Razem pracowaliśmy na wynik, jakim jest ponowny wybór Andrzeja Dudy na Prezydenta Polski.

- A wyniki w Częstochowie...?
- Niestety w samym mieście Częstochowa Prezydent Andrzej Duda nie wygrał. Więcej mieszkańców opowiedziało się za Rafałem Trzaskowskim, choć w pierwszej turze zwyciężył nasz kandydat. Niestety Częstochowa chyba jeszcze nie jest przekonana do wizji Polski, którą prezentuje Prezydent Andrzej Duda. Myślę jednak, że ludzie zaczną się powoli przekonywać do tego co robi rząd, jaką prowadzi prospołeczną politykę, dzięki której wielu polskim rodzinom żyje się lepiej niż za rządów PO-PSL. Mam nadzieję, że lewicowe władze Częstochowy zaprzestaną krytyki rządów Prawa i Sprawiedliwości i skupią się na pracy na rzecz mieszkańców. 
My jako Solidarna Polska uważamy, że wszystkie działania rządu są z pożytkiem dla Polski i Polaków, dla naszego wspólnego dobra.
Robimy bardzo wiele i dalej będziemy robić - dla polskich przedsiębiorców, rolników, ale przede wszystkim dla każdej polskiej rodziny.

- Z tego co już wiadomo, lepiej kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości poszło w regionie częstochowskim...

- Jeśli chodzi o gminy w okręgu częstochowskim, to nie we wszystkich zwyciężył Prezydent Andrzej Duda, choć ogólnie w regionie częstochowskim uzyskał większe poparcie od Rafała Trzaskowskiego.
W czasie kampanii odbyłam wiele podróży do gmin regionu częstochowskiego. I choć w wielu gminach rządzą inne opcje niż PiS, to jednak i tam wygrał nasz kandydat. Przykładem jest gmina Niegowa, gdzie nasz Prezydent zdobył ponad 60 proc. głosów, choć władze gminy nie są prawicowe. Jest to nieprawdopodobny sukces. Wielu zwolenników Prezydenta Andrzeja Dudy kontaktowało się z nami i zapewniało, że jest to ich kandydat i na pewno oddadzą na niego swój głos w wyborach. Wszystkim tym osobom z całego serca dziękuję.

- Jakie jeszcze działania podejmowała w naszym regionie Solidarna Polska w czasie kampanii wyborczej?

- Wszystkie spotkania z mieszkańcami, jakie odbyłam w czasie kampanii, były niezwykle inspirujące. Ja, Monika Fajer bardzo lubię takie osobiste rozmowy z ludźmi, choć bycie cały czas w podróży bywa męczące. Jednak optymizm ludzi i wsparcie, jakim nas obdarzają, dodają energii i siły do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

- Co najczęściej przekonywało Polaków do głosowania na Prezydenta Andrzeja Dudę?
- Prezydent Andrzej Duda wspiera wartości prorodzinne i chrześcijańskie oraz osoby starsze. I właśnie tej grupie wiekowej chciałabym serdecznie podziękować, że mimo cały czas trwającej pandemii, nie zawsze dobrego stanu zdrowia, czy konieczności stania w kolejce do lokalu wyborczego, zdecydowali się wziąć udział w wyborach i oddali głos na Andrzeja Dudę.

- Jak podsumowałaby Pani zaangażowanie Solidarnej Polski w kampanię wyborczą, i co dalej?

- W naszym regionie członkowie Solidarnej Polski są jedną rodziną. Trzymamy się razem i zawsze się wspieramy. Jeśli chodzi o te wybory, to byliśmy wszędzie, w każdym zakątku regionu śląskiego. Gdziekolwiek pojawiał się Pan Prezydent, my też tam byliśmy, by go wspierać, by jego elektorat był jak największy.
Solidarna Polska cały czas powiększa swoje szeregi. W tej chwili w swoich strukturach w Częstochowie mamy ponad 100 osób. Są to ludzie, którzy sami się zgłaszają, bo chcą pracować dla wspólnego dobra społecznego. Wśród członków jest bardzo dużo osób młodych, co nas bardzo cieszy. Ta młodzież jest pełna chęci i zapału do działania. Uważam to za ogromną wartość. W młodości siła i nadzieja, dlatego trzeba ją wspierać, pomagać i pokazywać drogę ku lepszej przyszłości dla nas wszystkich.

- Na koniec - składam serdeczne podziękowania członkom Solidarnej Polski, członkom Prawa i Sprawiedliwości, Dyrektorowi Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Panu Krzysztofowi Witkowskiemu i wszystkim mediom.

Monika Fajer

Pełnomocnik Solidarnej Polski Okręgu nr 28


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama