7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

28 kwietnia 2020

7 dni
Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika 7 dni będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Nr 17-18 (155/156) 2007
* „Groźne mięso u nas!” - autorstwa Renaty Ryłko

Na terenie powiatu kłobuckiego wykryto włośnicę, chorobę odzwierzęcą groźną dla życia człowieka. Dzika upolował myśliwy i przywiózł - zgodnie z zaleceniami  - do badania. Upolowany przez myśliwego dzik nie ozdobi stołu biesiadnego, gdyż został w całości zutylizowany. (…)           - Możliwe, że chorych zwierząt w lasach może być więcej. Apelujemy o rozwagę – mówi Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kłobucku.

Nr 19 (157) 2007
* „Afera chipowa w szpitalach” - autorstwa Renaty Ryłko

- Nie ma przepisu, który regulowałby sprawę karty ubezpieczenia zdrowotnego w czasie pobytu pacjenta w szpitalu. Innymi słowy – jeśli szpital kartę zabrał to nie popełnił błędu. Nasuwają się natomiast inne wątpliwości… - mówi rzecznik NFZ w Katowicach, Jacek Kopocz. - Mieliśmy już do czynienia z przypadkami nieprawidłowych działań ze strony lekarzy. Jeżeli pacjent ma chociażby podejrzenia, powinien to zgłosić do nas, do NFZ – mówi rzecznik. Karta chipowa jest osobistym dowodem potwierdzającym, że dana osoba jest ubezpieczona i autoryzuje jej wizytę w ośrodkach zdrowia. Zabieranie go właścicielowi w innych celach jest zabronione.

Nr 20 (158) 2007
* „Częstochowski dom poetów” - autorstwa redakcji

W dniu urodzin Haliny Poświatowskiej, 9 maja, zostało otwarte muzeum w domu rodzinnym poetki przy ul. Jasnogórskiej 23. Muzeum jest niewielkie, podobnie jak zbiór pamiątek po żyjącej przecież zaledwie 32 lata poetce. Zwiedzający mogą obejrzeć rozmaite dokumenty między innymi skrócony odpis aktu ślubu, indeks ze studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale i telegramy z osobistą korespondencją, fotografie i odręczne notatki. Częstochowianie są dumni ze swojej poetki, czego świadectwem jest nie tylko wysoka frekwencja w dniu otwarcia Domu Poezji, ale i to, że na grobie Poświatowskiej nie gasną znicze.

Nr 21 (159) 2007
* „Przystankowe jaja” - autorstwa pr

Odkąd MPK zaczęło kombinować z trasami autobusów, śmiać się można ciągle, bo mało który autobus jedzie po mieście tak, jak jeździł kiedyś. Co prawda w Blachowni tras drastycznie nie zdążyli zmienić, ale zdążyli nam pozmieniać nazwy niektórych przystanków, co w Częstochowie zrobili na wielką skalę I tak na przykład przystanek na Wyrazowie nazywa się teraz: BLACHOWNIA-BAŃBÓR. A przystanek pod Wigolenem nazwali teraz: ENERGETYKÓW. No i skąd tu wiedzieć dokąd i którędy jechać?

* „Nowa linia już działa” - autorstwa Esz
W Hucie Stolzle Czestochowa S.A. odbyło się uroczyste poświęcenie nowego oddziału szkła dekorowanego. Huta Szkła istnieje w Częstochowie od 1897 roku. W 2001 roku inwestorem strategicznym został austriacki koncern Stolzle Oberglas. Częstochowski zakład jest jednym z największych i najnowocześniejszych producentów opakowań szklanych w Polsce. Produkuje opakowania dla przemysłu farmaceutycznego i spożywczego. Zatrudnia ponad 200 osób.

Nr 22-23 (160/161) 2007
* „Internet w ZUS” - autorstwa rr

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił Elektroniczny Urząd Podawczy. Dzięki niemu klienci ZUS mogą już załatwić niektóre sprawy wyłącznie przez internet – bez konieczności wychodzenia z domu.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama