7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

22 kwietnia 2020

Związkowcy: Decyzje władz Poczty odbieramy jako skandaliczną...

7 dni
"W poniedziałek przewodniczący zrzeszonego w Związkowej Alternatywie Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty, Piotr Moniuszko otrzymał wezwanie do opuszczenia lokalu mieszkaniowego wynajmowanego przez niego od Poczty. W piśmie czytamy, że „przedmiotowy lokal winien być opróżniony niezwłocznie ze wszystkich rzeczy i osób prawa Pana reprezentujących i protokolarnie przekazany". Poczta wyznaczyła termin zdania lokalu na 30 kwietnia.

Decyzje władz Poczty odbieramy jako skandaliczną, bezprawną próbę zastraszenia niezależnego działacza związkowego. Moniuszko najpierw został zwolniony dyscyplinarnie za wpis na facebooku, w którym krytycznie ocenił kondycję finansową Poczty, a następnie Poczta zagroziła mu eksmisją, choć regularnie opłaca czynsz w lokalu od wielu lat wynajmowanym od Poczty.

Piotr Moniuszko jest ojcem samotnie wychowującym nastoletniego syna. Grożenie mu eksmisją, i to na dodatek w czasie epidemii, to działanie haniebne, które kompromituje nowego prezesa firmy, Tomasza Zdzikota.

Władze Poczty chcą zastraszyć naszego związkowca z pewnością dlatego, że od wielu tygodni wskazuje na patologie w spółce, a w ostatnich dniach w trosce o dobro pracowników firmy i wyborców apeluje o rezygnację z chorego pomysłu organizacji wyborów korespondencyjnych w maju. Wrogie działania wobec związkowców nie poprawią kondycji Poczty, ani nie sprawią, że wybory będą lepiej przygotowane. A przede wszystkim nie zamkną nam ust.

Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa".


red.

Komentarze (2)

18 maja 2020

normalnie jak w urzędzie miasta jakiś czas temu. Obecnie duża koalicja to trochę spokojniej.


27 kwietnia 2020

Draństwo, ciekawe czy teraz każdego niepokornego i myślacego inaczej niz władza będą zwalniać? Ciekawe kto im rozniesie te miliony kopert wyborczych?


Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama