7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

15 września 2011

MZDiT wprowadza nową linię

7 dni
Mieszkańcy dzielnicy Gnaszyn dopięli swojego. Po licznych skargach i wizytach w magistracie wreszcie otrzymają to, o co walczyli – regularne i bezpośrednie połączenie z centrum miasta.

Od 1 września Miejski Zarząd Dróg i Transportu zwiększył częstotliwość autobusu nr 22 kursującego do Gnaszyna z 30 do 15 min. Jednocześnie zlikwidował linię nr 33, która często pokrywała się z 22.  Na ulicach Kolorowej i Busolowej (Bańbór) na miejsce zlikwidowanej 33 wprowadzono linię wahadłową 22A dowożącą mieszkańców do centrum Gnaszyna, gdzie aby dojechać do centrum miasta, musieli przesiąść się na 22. Przesiadka odbywała się płynnie i nie wymagała kasowania drugiego biletu. Zwiększono też częstotliwość kursów 22A w stosunku do zlikwidowanego 33. Rozwiązanie to nie spodobało się jednak mieszkańcom. Po licznych interwencjach MZDiT zgodził się na wprowadzenie nowego rozwiązanie. - Uwzględniając wnioski Rady Dzielnicy Gnaszyn - Kawodrza, od piątku 16 września zostanie zmieniona obsługa komunikacyjna w dzielnicach Dźbów, Liszka, Kawodrza i Gnaszyn – mówi Marta Górska, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu dróg i Transportu..
W wyniku przeprowadzonych konsultacji od jutra zostanie zlikwidowana linia nr 22A. W jej miejsce zostanie utworzona nowa linia oznaczona numerem 21, która w zależności od wariantu będzie kursować w relacji: Leśna – Piłsudskiego/Stadion Miejski. Linia 21 będzie kursować ulicami: Leśną – Kopalnianą – Lakową - Busolową - Kolorową – Przejazdową - Główną - Św. Barbary - Św. Augustyna - Sobieskiego - Wolności - II Al. NMP - Plac Daszyńskiego - Mirowską - Orlik-Rückemanna (przyst. początkowy/końcowy- Stadion Miejski)
W dni robocze od godz. 16:00 oraz w soboty, niedziele i święta trasa linii nr 21 będzie skrócona do przystanku Piłsudskiego.


AK

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama