7dni

Szukaj

Szukaj na stronie Tygodnika 7dni

30 października 2019

„Usuńmy plakaty wyborcze przed listopadowymi świętami!”

7 dni
Komitety mają jeszcze trzy tygodnie na usunięcie plakatów wyborczych z przestrzeni pasów drogowych ulic zarządzanych przez Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie.

Część komitetów przystąpiła do zdejmowania materiałów wyborczych tuż po wyborczej niedzieli. Miasto, a zwłaszcza jego centrum, jest więc już w dużym stopniu oczyszczone ze śladów niedawnej kampanii przed wyborami parlamentarnymi. W wielu miejscach przy częstochowskich drogach plakaty jednak nadal wiszą.

– Zbliżają się listopadowe święta: najpierw Wszystkich Świętych, później Święto Niepodległości. Dobrze i stosownie byłoby obchodzić je w Częstochowie już bez widocznych śladów kampanii wyborczej w miejskiej przestrzeni. Dlatego bardzo proszę pełnomocników komitetów wyborczych oraz te kandydatki i kandydatów, których plakaty jeszcze wiszą, o to, aby – o ile to możliwe - zniknęły one do końca października. Z góry za to dziękuję! - apeluje prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

Po wyborach do Sejmu i Senatu RP komitety wyborcze mają - zgodnie z prawem - 30 dni od dnia wyborów na posprzątanie materiałów z przestrzeni publicznej. W tym roku, dzięki wprowadzonym regulacjom, udało się w dużym stopniu uporządkować kwestię wieszania materiałów wyborczych w pasach ulicznych. Służby miejskie sprawowały kontrolę nad wyborczym afiszowaniem, wyłapując przypadki niezgodnego z przyjętymi zasadami prowadzenia kampanii z wykorzystaniem terenów zarządzanych przez Urząd Miasta oraz Miejski Zarząd Dróg i Transportu.


red.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Skomentuj

Treść:
E-mail:

Dobre bo Nasze

Dobre Bo Nasze

Reklama

Reklama